KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Bahar Şenliği Festivalle Başlar!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 13.04.2022

Bahar Şenliği Festivalle Başlar

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen ve rengarenk manzaralara sahne olan festival turlarıyla Bahar’ın gelişini kutlayıp pandeminin üzerinizde yarattığı rehaveti atabilirsiniz. Eğlenmek, sosyalleşmek, keyifli vakit geçirmek ve kışın kasvetinden kurtulmak isteyenlere birbirinden eğlenci öneriler...

İstanbul'a En Yakın Bahar Şenlikleri Nerede?

Edirne’de Kakava, Isparta’da Gül Hasat’ı ve Lavanta, Urla’da Enginar,Doğu’nun İncisi Van’da İnci Kefali ile tüm Türkiye ikonik festivallerle ve renk cümbüşleriyle Bahar’ı kutlamaya hazırlanıyor!

Bahar Şenliği Festivalle Başlar!

Uzun süren kış şartlarının ardından herkesin çok özlediği Bahar ve güneşli günler, Türkiye’nin her noktasında gerçekleştirilen birbirinden özgün festival ve şenlik organizasyonları ile yurda giriş yapıyor. Edirne’de Kakava, Van Gölü’nde İnci Kefali, Isparta’da Gül Hasat’ı ve diğer tüm festivaller; şen, şakrak, dinamik, rengarenk ve yaşayan genç tavrıyla ihtiyaç duyulan enerji akışını yaratıyor. Ruhu doyuran, bedeni harekete geçiren ve psikolojiyi besleyen festivallerle hayatın yoğun temposuna kısa bir ara geliyor.

Hıdırellez Kakava’da Kutlanır!

Şu aralar rutin hayatın gidişatından sıkılıp ufak bir çılgınlık arayanlara 5 Mayıs 2022 tarihinde aynı zamanda “Tencere Bayramı” anlamına gelen Kakava Festivali iyibir öneri olabilir. Ateşin üstünden atlayanların, temiz su kenarlarında piknik yapmak isteyenlerin bir araya geldiği bu festival İstanbul’a 2 saat uzaklıkta gerçekleşiyor.

Enginarın Binbir Çeşidi Urla Festivalinde!

Mezeleriyle dillere destan olan Urla’nın bütün sokakları, 5-7 Mayıs tarihleri arasında Karaciğer dostu enginar ile yapılan türlü türlü lezzetlerle buluşuyor. Sağlıklı beslenmede büyük rol oynayan; zeytinyağlısından, ızgarasına birçok pişirme yöntemi ve özel reçete ile farlı farklı tatlara dönüşen "Sakız Enginar" damak zevkine düşkün gurmeleri bu festivalde bir araya getiriyor.

Van Gölü’nde Büyük Göç Başlıyor!

Van Gölü’nde yaşayan tek balık türü olan İnci Kefali’nin, her yıl tatlı sulara göçtüğü muhteşem anları izlemek isteyenler ise 6-8 Mayıs 2022 tarihlerinde Van’da bir araya geliyor. Doğayla iç içe bir manzara sunan festival tüm yoğun tempoya ara verip, 2 gün konforlu bir tatil deneyimi arayanlar için huzurlu alanı yaratıyor.

Isparta Lavanta Bahçeleriİle Canlanıyor!

Mis gibi kokusuyla Isparta’dan yayılan, varlığıyla birçok derde deva olan, morun en güzel ve sıcak renkleriyle iç açan Lavanta, 3-5 Haziran tarihlerinde Isparta’yı şölen yerine çeviriyor. Kendi ikliminde doğal ve hoş bir tablo oluşturan, uğruna milyonlarca insanın kilometrelerce yol gittiği, fotoğraf tutkunlarının ve kaşiflerin ruhunu okşayan Isparta Lavanta Bahçeleriiçin biletleri hazırlamanın tam zamanı!

Mayıs’ta Isparta’yı Gül Kokusu Sarıyor!

Türkiye’nin tam kalbinde, Isparta, 13- 15 Mayıs’ta mis gibi kokuyor. Şehrin her yanını saran, kokusu sınırları aşan Gül Hasat’ı büyülü ambiyansı ile birbirinden keyifli fotoğrafların arka planı oluyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR