KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

"Cibali Karakolu" İzmir'de!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.08.2016

Cibali Karakolu İzmirde

‘’CİBALİ KARAKOLU’’ 85. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ‘’Cibali Karakolu” adlı oyununu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda izleyiciyle buluşturuyor.

30-31 Ağustos'ta İzmir Fuar Açıkhava Sahnesi'nde

Henri Keroul ile Albert Barre’nin yazdığı Muammer Karaca ve Refik Kordağ’ın uyarladığı, Nedret Denizhan’ın yönettiği ‘’Cibali Karakolu’’ adlı oyun 30 ve 31 Ağustos 2016 tarihleri’nde İzmir Fuar Açıkhava Sahnesi’nde saat 20.45’de seyirci karşısına çıkacak.

Oyunun Konusu:

Cibali Karakolu hali hazırda varlığını koruyan pek çok gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüzü yansıtan eleştirel bir ayna olmayı başarıyor. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar yeniden cevaplanması gereken pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir.

Oyunda; Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş, Zihni Göktay, Cem Uras, Müge Çiçek, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Murat Derya Kılıç, Tuğçe Açıkgöz, Müge Çiçek, Deniz Yeşil Mavi, İbrahim Ulutaş, Ertan Kılıç, Hüseyin Kefeli ve Begüm Yazıcıoğlu rol alıyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR