KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Datça Tiyatro Festivali Sanatseverleri Bekliyor!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 27.06.2018

Datça Tiyatro Festivali Sanatseverleri Bekliyor

Datça Tiyatro Festivali Biletleri Satışa Çıktı

Festival, Dopdolu İçeriğiyle Sanatseverleri Bekliyor

Bu yaz Datça’da yepyeni bir festival doğuyor. İçinde tarihi, denizi, müziği, eğlenceyi ve daha birçok farklı deneyimi barındıran Datça Tiyatro Festivali sanatseverleri 16–18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’ya bekliyor. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın da yer aldığı dört ekip toplam altı oyun ile festivale katılıyor. Festivale katılmak isteyen sanatseverler biletlerini Mobilet’ten alabiliyor.

Dopdolu içeriğiyle tiyatro festivali anlayışını değiştirmeyi hedefleyen Datça Tiyatro Festivali, 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’nın merkezinde, denize sıfır festival yerleşkesinde düzenlenecek. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları ekiplerinin de yer aldığı dört grubun katılacağı festivalde oyunların yanı sıra; fuayeler, söyleşiler, konserler, atölyeler, dans performansları gibi birçok etkinlik de yapılacak.

Tiyatro deneyimini oyun izlemekle sonlandırmak istemeyen festival, bir araya gelme ve birlikte üretme, öğrenme, aktarma motivasyonlarıyla katılımcılarına usta tiyatrocularla izledikleri oyunlar ve tiyatro üzerine sohbet etme imkanı sağlarken programda yer alan Özgün Üretim Atölyeleri sayesinde bu ustalarla birlikte çalışıp tiyatroya dair içerik üretme ve sergileme şansı da sunacak üç günlük bir deneyimi içeriyor.

Halka açık panayır alanında yer alacak etkinliklerin detaylarından atölyelere, Datça Amfi Tiyatrosu’nda sergilenecek oyunlardan festival alanında yapılacak konserlere kadar tüm festival programı çok yakında açıklanacak.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR