KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Dün Akşam Şahane Züğürtler’in Galası Yapıldı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.11.2016

Dün Akşam Şahane Züğürtlerin Galası Yapıldı

Galada Şahane Züğürtler'e hayat vermiş eski yeni oyuncular bir aradaydı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Şahane Züğürtler’in galası 7 Kasım 2016 Pazartesi gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Haldun Dormen rejisiyle tekrar Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye başlayan oyun, gala seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

Jacques Deval’in yazdığı Haldun Dormen’in yönettiği oyunun galasına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Anta Toros, Oya İnci, Binnaz Ergin, Zafer Ergin, Ece Uslu, Tolga Savacı, Nermin Bezmen, Selim İleri, Ali Sunal, Gül Sunal’ın da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci, eleştirmen, akademisyen ve bürokrat katıldı.

Şahane Züğürtler Oyununun Konusu Nedir

Şahene Züğürtler adlı komedi oyunu, eğlenceli iki saat geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Şahane Züğürtler Oyununun Konusu Nedir?

Rusya'daki devrimden sonra pek çok Rus asilzadesi batı ülkelerine kaçtı. Ouratieff çifti de bu ailelerden biridir. Çar'a ait yüklüce bir serveti de beraberinde getiren çift bu paraya dokunmaz, çeşitli evlerde hizmetçilik ve uşaklık yaparak hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Ancak bu parada herkesin gözü vardır ve Ouratieff çifti parayı korumak için büyük bir gayret içindedir. Neticede, çok büyük bir servete hükmetmekle beraber yoksul bir hayat yaşayan çiftin başına akılalmaz olaylar gelir. Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi, eğlenceli iki saat geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.

1963 ve 1991 yılında aynı oyunda oynamış; Güler Yiğit, Sema Özcan, Göksel Kortay, Nevra Serezli, Sevil Üsttekin, Ayşe Çakar, Tülin Oral, Esin Eden, Suna Keskin, İsmet Üsttekin, Şebnem Özinal, Güler Karaca, Kemal Uzun, Ersin Ökten, Yeşim Alıç, Leyla Üner ve Haldun Dormen’in de yer aldığı ekibin tamamı katıldı.

Oyunda; Barış Çağatay Çakıroğlu, Buğra Can Ildırışık, Can Başak, Can Doğan, Ceylan Çete, Çağrı Özgür Hün, Dilay Taşkaya, Engin Akpınar, Hakan Güner, Müge Akyamaç, Onur Şirin, Özgün Akaçça ve Süeda Çil rol alıyor.

Oyun; 9 - 12 Kasım 2016 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, 30 Kasım 2016 – 3 Aralık 2016 tarihleri arasında ise Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde seyircinin karşısında olacak…

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR