KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Duygu Yüklü Bir Kadın-Erkek Savaşı: "Ders"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 14.04.2014

Duygu Yüklü Bir Kadın Erkek Savaşı Ders

Tiyatro Fora'nın David Mamet’in tartışma yaratan oyunu “Ders”i Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahneliyor.

Oyunun Konusu:

“Ders” Amerikan Üniversitelerinde 1978’de başlayan, 1990’larda yoğunlaşan ve sertleşen “Siyasal Doğruluk” akımını yansıtır. Belirli ilkeleri olan gruplar, bu ilkeleri benimseyip uygulamakta, daha da öte, bunu benimsemeyenlere karşı şiddete varan davranışlarda bulunmaktadırlar.

Duygu Yüklü Bir Kadın Erkek Savaşı Ders

Amerika’da gerçek bir olayın senato tutanaklarından esinlenilerek yazılmış olan oyun, duygu yüklü bir kadın-erkek savaşıdır; izleyiciyi yürek kaldıran bir doğruya ulaştırır, güç, ayrıcalık, istismar ve eğitim süreci konusunda sorular sormaya yöneltir.

“Ders” Başladı!

David Mamet’in yazdığı Tufan Karabulut’un yönettiği oyunda, Tufan Karabulut ve Suzan Acun rol alıyorlar. “Ders” sezon boyunca “Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi”nde izlenebilir.

Oyunun Tanıtım Afişinden...

Rahat ve kendinden emin bir öğretmen...Endişeli ve kafası karışmış bir öğrenci. Yanlış anlamalar üzerine kurulu bir görüşme. Yıkıcı bir suçlama. Güçün kullanımıyla ilgili tartışma yaratan bir oyun: DERS

Oyunun Programı Şöyle:

17 Nisan 2014, Perşembe Saat: 20:30

İletişim:

0(216) 418 16 46
0(216) 418 95 49

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR