KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Film Müzikleri Senfoni Orkestrası'nın Eşsiz Müzik Ziyafetini Kaçırmayın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.05.2012

Film Müzikleri Senfoni Orkestrasının Eşsiz Müzik Ziyafetini Kaçırmayın

2006 yılında Can Muslu’nun, müzisyen arkadaşlarıyla kurduğu "İTÜ Klasik Müzik Kulübü Oda Müziği”nin orkestranın temellerini oluşturduğu grup, 5 Mayıs 2012 tarihinde 14:30 – 16:00 saatleri arasında Metrocity AVM’de olacak.

Yavaş yavaş büyüyüp gelişen topluluk, İstanbul Teknik Üniversitesi yerleşkelerinde, çeşitli üniversitelerin ve kurumların daveti üzerine birçok konserler vermiştir. Grup, 2010 yılında ortak bir düşünce ile programlarını film müziklerine yönlendirerek, çalışmalarını bu yönde devam ettirmiştir.

2011 yılının başında, İbrahim Muslu ile başlayan kadro çalışmaları; konservatuar ve eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümünde katılan üyeleri ile genişlemiş, kendi branşında en iyileri bir araya getirerek bu günkü sayısına ulaşmıştır. Kadrosunu büyüterek senfonik bir çizgiye ulaşan orkestranın adı da 2012 yılı başında "FİLM MÜZİKLERİ SENFONİ ORKESTRASI’’ olarak son şeklini almıştır.

Program çalışmalarında, Türk ve yabancı film müziklerine yoğunlaşsa da barok, romantik ve klasik dönem tüm senfonik eserlerden müzikal, vals ve tangolara varan geniş bir alanda çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

Orkestranın Amacı...

FİLM MÜZİKLERİ SENFONİ ORKESTRASI - FİLMSO; Orkestrasının amacı, Yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kendilerini en iyi şekilde yetiştirmiş ama iş güvencesi olmayan gençlerimize bir gelecek sağlamanın yanında, senfonik içerikli müziği, yerli ve yabancı film müziklerinin popüleritiesini kullanarak halkın tüm kesimlerine ulaştırıp, onlara benimsetmek ve sevdirmektir.

Bu keyifli müzik yolculuğu 5 Mayıs Cumartesi günü…


Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR