KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Harbiye Açık Hava Sahnesi'nde Haziran Ayında Hangi Oyunlar Sahnelenecek?

Melis Demiryas Melis DEMİRYAS
Yayın : 03.06.2023

İBB Şehir Tiyatroları’nın, her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde buluşturacağı Açık Hava Yaz Oyunları, 9 Haziran 2023 Cuma günü Tartuffe oyunu ile başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, bir gelenek haline gelen Açık Hava Yaz Oyunları’nda sanatseverleri en beğenilen oyunlarından Tartuffe ve Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikâyesi ile buluşturuyor.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR

İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Sahnesi'nde Hangi Oyunlar Sahnelenecek?

İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Sahnesi'nde "TARTUFFE" Adlı Oyunu Seyredebilirsiniz

Zengin mi zengin bir adamın, ailesindeki ve çevresindeki kimseyi dinlemeden evine yerleştirdiği sahtekar bir sofu ile hem kendi hem de çevresindekilerin hayatını beter etmesini anlatan bu ölümsüz eserde; inancı, aileyi, aşkı, erkek-kadın farklarını, dünümüzü, bugünümüzü, mizahı, müziği, acıyı, hüznü, rahatsız edici türlü anları iç içe ve olanca dinamiğiyle seyircinin karşısına çıkarıyoruz.

Orhan Veli’nin olağanüstü çevirisine, şiirlerinden bestelenen şarkıların da eşlik ettiği seyirliğimizle, hayata dair bu acayip bilmeceyi bir kez daha kahkahalarla selamlıyoruz.

Molière’in yazdığı, Orhan Veli Kanık’ın çevirdiği, Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyunda Bennu Yıldırımlar, Emre Şen, Gürkan Başbuğ, Mehmet Soner Dinç, Murat Garipağaoğlu, Naci Taşdöğen, Nilay Bağ, Özge Kırdı, Semah Tuğsel, Tolga Yeter, Yeşim Koçak, Zeynep Göktay Dilbaz rol alıyor.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR

"RÜSTEMOĞLU CEMAL'İN TUHAF HİKÂYESİ" İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Sahnesi'nde 

Osmanlı İmparatorluğu'nun son demlerinde, Girit’teki yurtlarından sürgün edilen bir ailenin İstanbul’a Çanakkale'ye ve nihayet Ayvalık'a uzanan maceralı yolculuğu. Rüstem'in, Cemal'in ve hayatlarındaki diğer insanların kimi zaman gülünç kimi zaman hüzünlü ama sımsıcak hikâyeleri.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği oyunda Esen Koçer, Levent Üzümcü rol alıyor.

İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Sahnesi'nin Haziran Ayı Oyun Programı Şöyle: 

  • Molière’in yazdığı, Orhan Veli Kanık’ın çevirdiği, Yiğit Sertdemir’in yönettiği Tartuffe; 9, 10 Haziran tarihlerinde 21.00’de,
  • Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği Rüstemoğlu Cemal'in Tuhaf Hikâyesi; 11 Haziran tarihinde 21.00’de sahneleniyor.

Oyunların biletlerine gişelerden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresi ve İBB Şehir Tiyatroları mobil uygulamasından ulaşılabilir.

“Açık Hava Yaz Oyunları” Ağustos ayında yeni oyunlarla Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

İyi seyirler…

Konular :

İBB Şehir Tiyatroları, Açık Hava Sahnesinde Sergilenecek Oyunlar, İBB Yaz Oyunları

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR