KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Haydi Kitaplar TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası’na

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 03.05.2011
Haydi Kitaplar TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyasına

21. yüzyılda olsak da hala birçok ilde, birçok çocuğun okuyacak bir kitabı dahi yok maalesef. İşte bu gerçekten yola çıkılarak oluşturulan, Türkiye'nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden TNT Ekspres'in kitap toplama kampanyası bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor.

TNT Ekspres'in geleneksel hale getirdiği kitap toplama kampanyasında katılarak sizinde bu çorbada tuzunuz olsun istemez misiniz?

Kampanyaya destek vermek için 444 0 868 no’lu telefonu aramanız yeterli. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri 444 0 868 no’lu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyor.

Türkiye'nin En Uzun Soluklu Sosyal Sorumululuk Projesi

TNT Ekspres’in duyarlı bağışçıların desteği ile 11. yılını geride bıraktığı Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası başlıyor. Kampanya TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte bu yıl da Nisan – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor.

11 yılda, 31 bin 668 kurum ve bireysel bağışçının desteği ile toplanan 4 milyon 350 bin kitap 2020 ihtiyaç sahibi okula ulaştırıldı.

Bu yıl yeniden başlayan kampanyanın geçtiğimiz döneminde bağışlanan 497 bin 527 kitap Türkiye genelinde 157 okula 11 TNT Ekspres tırı ile ulaştırıldı. TNT ulaştırma ağının yanısıra çocuklara kitapların gönderilmesi adına gerçekleştirdiği operasyonlarda 500 çalışan kampanyaya destek verdi.

Yüz binlerce öğrenciye umut ışığı olan TNT’nin kitap ulaştırdığı okullar Mardin, Şırnak, Van, Tunceli, Siirt, Kars, Hatay, Bitlis, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, İstanbul, Kütahya, Nevşehir, Samsun gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde yer alıyor.

Kampanyaya destek vermek için yapılması gereken çok kolay; 444 0 868 no’lu telefonu aramak yeterli. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri 444 0 868 no’lu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyor.

Kampanya kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları toplanıyor.

Bu kitaplar daha sonra TNT Ekspres Türkiye gönüllü çalışanları tarafından olarak tasnif ediliyor. Büyük bir titizlikle hazırlanan kitaplar, gidecekleri okulların öncelik ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyor. TNT Ekspres tırlarına yüklenen yüz binlerce kitap yeni sahiplerine teslim edilmek için yola çıkıyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR