KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

İstanbul Devlet Tiyatrosu "Huzur"la Perdelerini Açıyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.10.2016

İstanbul Devlet Tiyatrosu Huzurla Perdelerini Açıyor

İstanbul Devlet Tiyatrosu repertuarındaki

çeşitlilik tüm sezon boyunca devam edecek

İstanbul Devlet Tiyatrosu 'Perde' diyor

Geçen sezondan kapalı gişe oynayan oyunların yanı sıra yeni oyunlar ile sezonu açacak olan İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ahmet Hamdi Tanpınar, Recep Bilginer gibi yazarların oyunlarını sahneye taşıyacak. Sezonun ilk haftasına bir Ahmet Hamdi Tanpınar klasiği olan 'Huzur' oyunuyla başlayan, İstanbul Devlet Tiyatrosu repertuarındak çeşitlilik tüm sezon boyunca devam ediyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Yeni Sezonda Hangi Oyunlar Sahnelenecek?

2015-2016 Tiyatro Sezonu’nda Purnima ve Sırlar Ormanı (Ç.O), İkinci Bölüm, #Cehennem, Tersine Dünya, Erkek Arkadaş , Bersisa, Sessizliğin İçinden, Medea Kali, Lay Lay Lom (Ç.O), Jennifer'ın Düğünü / Osman Gazi, Erkek Parkı, Coriolanus oyunlarının prömiyerlerini yaparak izleyiciyle buluşturan İstanbul Devlet Tiyatrosu, hem hiç tiyatro izlememiş kişilere tiyatro sevgisini aşılamış, hem de Türk Tiyatrosu'na yadsınamaz bir katkı sağladı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, Türk Tiyatrosu'na katkısının yanı sıra bu sezon da daha önceki sezonlarda yapılan sosyal etkinlik ve yeni proje çalışmalarıyla, sanata daha fazla katkı sağlamaya devam ediyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, yeni projeler kapsamında özellikle çocuklarımıza, yarınlarımıza yönelik çalışmalara ağırlık verecek olup, çocuklarımızı sanatın eşsiz gücüyle tanıştırıp mutlu etmeyi ve güzel geleceğimizin inşasında sanatın yapıcı gücünden faydalanmayı ön planda tutacak.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR