KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

“Kadınlar. Savaş. Komedi”

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 23.12.2010

Kadın Savaş Komedi

Kadın Savaş Komedi

Konusu: Kadınlar. Savaş. Komedi’de, savaş sırasında kendisi gibi çamaşırhanede çalışan arkadaşı Klara ile birlikte, cepheye nişanlısını aramaya giden Rosa, askerler tarafından tacize uğramış ve en yakın arkadaşı tarafından bile "ahlaksız" ilan edilmesine neden olacak seçimler yapmıştır. Zaman değişse de, kurallar değişmeyecek ve savaştan yıllar sonra; başka bir zamanda, başka bir hayatı süren iki çamaşırcı kadının hikâyesi Rosa ve Klara ile kesişecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Genç Tiyatro’nun Kadınlar. Savaş. Komedi adlı yeni oyunuyla, 22-30 Aralık 2010 tarihleri arasında ve 2 Ocak 2011 tarihinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyircilerle buluşuyor. Thomas Brasch’ın yazdığı oyun ekip çalışması tarafından yönetildi.

Çevirisini Sibel Arslan Yeşilay’ın, dramaturgluğunu Sinem Özlek’in, ışık tasarımını Murat İşçi’nin, hareket düzenini Senem Oluz’un, sahne uygulamasını Sırrı Topraktepe’nin, kostüm uygulamasını Onur Uğurlu’nun yaptığı oyunda, Berna Adıgüzel ve Selin Türkmen rol alıyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR