KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Kitap Dostlarına Harika 2 Kitap Önerisi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.11.2013

Kitap Dostlarına Harika 3 Kitap Önerisi

Soluk soluğa okuyacağınız keyifli kitap önerilerimizden tarzınıza en uygunolanıseçmek size kalmış!

Aşka Adanmış Bir Gün-Pamela Clare

“Tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur.”

Pamela Clare’in, Aşka Adanmış Bir Gün kitabında, Connor MacKinnon adlı karakter, nefret ettiği komutanı Lord William Wentworth’ün bir Şayni’nin tarafından esir edilen yeğenini kurtarmakla görevlendirilir. Kızın da tıpkı dayısı gibi aşağılık biri olduğunu düşünmektedir. Ancak karşısında gördüğü kadın oldukça cesur ve güzeldir. Çevresi de olabildiğince tehlikelerle sarılıdır. Sarah’yı kurtarmanın tek yolu onu kaçıran ve üzerinde kötü emelleri olan hain savaşçıların ellerinden onu bir şekilde geri almayı başarmaktır.

Kitap Dostlarına Harika 3 Kitap Önerisi

Londra’da yasaklarla büyüyen ve kendini bir anda trajedinin tam ortasında bulan Leydi Sarah sınırdaki zorlu koşullara karşı hazırlıksız yakalanmıştır. Belki de hazırlıksız yakalandığı tek şey Connor için hissetmeye başladığı duygulardır. Ormanı geride bıraktıklarında asıl korunmaya ihtiyacı olan kişi Connor’dır.

Tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur. Aşkın izlerinin savaştaki en kötü yaradan daha derin olduğunu gören Connor’ın Sarah’yı kendi yanına çekmek için krallığa karşı gelmesi ve büyük bir savaşa hazır olması gerekmektedir.

Aramızda Kalsın Tanrı Var-John C. Lennox

“Neden hiçbir şey değil de bir şeyler var? Özellikle, evren niçin var? Nereden geldi ve eğer gideceği bir yer varsa, nereye gidiyor?”

Evren ardında hiçbir şey olmayan nihai gerçekliğin ta kendisi mi, yoksa ‘ötesinde’ bir hakikat mi saklı? Biz de Richard Feyman gibi: “Tüm bunların anlamı ne?” diye sormalı mıyız? Ya da Bertnard Russell “evren işte burada ve hepsi bu” derken haklı mıydı?

Kitap Dostlarına Harika 3 Kitap Önerisi

Oxford Üniversitesi’nde Matematik Profesörü olan John Lennox, aynı üniversitede Bilim felsefesi dersi de veren bir bilim adamı. Din ile bilim arasındaki ilişkiye oldukça kafa yoran Lennox, saldıraya geçen ateist yazarların ve bu saldırıda başta yer alan Richard Dawkins’in eserlerinde kendini gösteren bilgisizliklere, mantıksızlıklara ve çarpıtmalara tahammül edemeyerek, bu kitabı yazmaya karar vermiş. Kitapta, bilimin yüzlerce farklı delille Tanrı’yı gösterdiğini okuyucuya aktarmanın yanı sıra bunca delile rağmen inanmamak ve hatta inaçsızlıklarını yaymak için kitap yazmak zahmetine bulunan çoğu bilim adamının da psikolojileri analiz ediliyor.

Her şeyi tasarlayan ve her an idare eden bir Tanrı’nın varlığının neden bilimsel açıdan da en tutarlı izah olduğunu öğrenmek isteyenler için muhakkak okunması gereken bir kitap.

Keith Frayn, İnsan Metabolizması Profesörü, Oxford Üniversitesi

Elinizdeki bu kitap, modern bilimin ve felsefesinin delillerinin sizi Tanrı’ya götüreceğini ortaya koyuyor. Bunu akıcı bir üslupla, zeka dolu argümanlarla, bilgi seviyenizi yükselterek ve günümüzün ünlü ateistlerinin söylemlerine cevap vererek yapıyor.

Hazırlayan: Özlem Topaloğlu

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR