KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Ölümsüz Başyapıtlardan Biri "Don Kişot" Sahnede Hayat Buluyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.03.2012

Ölümsüz Başyapıtlardan Biri Don Kişot Sahnede Hayat Buluyor

Dünya edebiyatının ölümsüz başyapıtlarından biri olan DON KİŞOT Tiyatro Kedi’de seyircisiyle buluşuyor.

“ .. Sevgili seyirci , sen Don Kişot’un ne akrabasısın ne de dostu. Düşüncelerinde özgürsün ve en yüksek mevki sahibi biri kadar yetkilisin; efendisi ve sahibi olduğunu kendi evindesin. Tıpkı kendi parasıyla yaşayan bir kral gibisin. Diyeceğim, bu hikayeyle ilgili olarak istediğin her şeyi söyleyebilirsin..”

Miguel de CERVANTES

Oyun Hakkında:

İpek Kadılar Altıner ’in oyunlaştırdığı , Hakan Altıner ’in yönettiği DON KİŞOT oyunun dekor tasarımı, Barış Dinçel, kostüm tasarımı ise Türkan Kafadar imzasını taşıyor. Miguel de Cervantes’in eserinin kahramanı DON KİŞOT’u Haldun Dormen oynuyor. Cervantes’in Kadınları rolünde, Füsun Önal ; Don Kişot’un ayrılmaz parçası Sanço ‘da ise Cenk Tunalı var. Abdül Süsler ’in oynadığı yazar Cervantes, her an sahnede ve olayların / kişilerin / hayatın akışını belirliyor, yönetiyor zaman zaman da kahramanlarıyla çatışıyor.

DON KİŞOT’un maceraları sırasında karşılaştığı tüm kahramanları Tiyatro Kedi’nin genç ve başarılı ekibi; Zeynep Aşkar, Eda Gülten, Onur Atilla, Sertaç Ekici, Hüseyin Gülhuy ve Doğan Akdoğan oynuyor.

Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi'nde Sergilenen Oyunun Porgamı Şöyle:

24 Mart 2012, Cumartesi Saat: 20:30

Tiyatro Kedi İletişim:0212 257 79 36 - 0212 257 79 37

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR