KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Pera Atölyeleri, Genç ve Yetişkinleri Sanatla Buluşturuyor! 

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.02.2017

Pera Atölyeleri Genç ve Yetişkinleri Sanatla Buluşturuyor

Pera Atölyeleri, Genç ve Yetişkinleri Sanatla Buluşturuyor!

Pera Eğitim, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergisi kapsamında gençlere ve yetişkinlere yönelik atölyeler düzenliyor. 3-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve farklı yaş gruplarına hitap eden atölyeler, katılımcıları müze ortamında sanatla buluşturuyor.

Pera+, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik dört farklı atölye düzenliyor. 3-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve 18+ ve 60+ olmak üzere iki kategoriyle ayrılan atöleyelerde katılımcılar, farklı konularda uzmanlaşmış eğitmenler eşliğinde düzenlenen sergi turunun ardından, sanatı farklı disiplinler aracılığıyla deneyimleme fırsatı buluyor.

Pera+ programı kapsamında düzenlenen ilk atölye “3 Boyutlu At Tasarımı”nda katılımcılar, üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle tanışıyor, kendi 3 boyutlu at tasarımlarını yaratıyor. 3 Mart Cuma günü 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşen atölye, aynı zamanda temel tasarım ve baskı tekniklerine de odaklanıyor.

Pera Atölyeleri, Genç ve Yetişkinleri Sanatla Buluşturuyor!

“SanAT: Bez Çanta” atölyesi sanatçı Mersad Berber'in çoğu eserinin merkezinde metafor olarak kullandığı at figürünü irdeliyor. Katılımcılar, Berber’in 'Gösterişli bir at değil de, hayatın ağır işlerini taşıyan güçlü yük beygiri' şeklinde ifade ettiği atları tek renk iple, karla kaplı Vlašic Dağı gibi bembeyaz bez çantalara işliyor. Atölye, 24 Mart Cuma günü 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Pera Eğitim ve Alzheimer Vakfı iş birliğiyle, Dünya Yaşlılar Haftası’nı "Davul Çemberi" atölyesiyle kutluyor. Nesiller arası diyaloğu geliştirme programı kapsamında düzenlenen “Davul Çemberi”, takım ruhu oluşturma, stres azaltma, terapi, öz farkındalık, kendini ifade etme ve sağlıklı ilişkiler kurma, sorumluluk alma, güven duygusunu geliştirme gibi amaçlar çerçevesinde şekilleniyor.

Pera Atölyeleri, Genç ve Yetişkinleri Sanatla Buluşturuyor!

“Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergi katında düzenlenen atölyede katılımcılar, 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla birlikte basit ritim oyunlarından gelişmiş ritimli şarkılara kadar uzanan geniş yelpazede keyifli bir aktivite gerçekleştiriyor. Etkinlik 18 Mart Cumartesi günü 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Pera Engelsiz

Pera Eğitim, Dem Derneği’nin sosyal girişimi demgoodcoffee iş birliğiyle Sağır.Kahve.Sohbet tartışma toplantıları serisine ev sahipliği yapıyor. “Sağır.Kahve.Sohbet” etkinliği kapsamında katılımcılar, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” sergisini sağır rehber eşliğinde işaret diliyle gezme imkânı buluyor. Atölye, 31 Mart Cuma günü 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Önemli Bilgiler

“3 Boyutlu At Tasarımı” atölyesi ücretsizdir.

“SanAT: Bez Çanta” atölyesi katılım ücreti 40 TL.’dir.

60+ atölyesi ve Pera Engelsiz etkinlikleri ücretsizdir.

Pera+ atölyelerinin biletleri biletix üzerinden temin edilebilir. Ayrıca biletler PERAkart Aile sahiplerine %50 indirimli. En fazla 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR