KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Pera Müzesi’nde Dijital Konserler Devam Ediyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 11.03.2014
Pera Müzesinde Dijital Konserler Devam Ediyor

Pera Müzesi, Goethe-Institut Istanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nın işbirliğiyle, Dijital Konser Serisinin altıncı etkinliğinde şef Bernard Haitink ve piyanist Emanuel Ax’ı 15 Mart Cumartesi günü saat 20:30’ta ağırlıyor.

Pera Müzesinde Dijital Konserler Devam Ediyor

Dijital Konser Serisinin bu etkinliğinde, ünlü Amerikalı piyanist Emanuel Ax, Wolfgang Amadeus Mozart’ın piyanist Louise Victoire Jenamy için bestelediği Mi bemol Majör Piyano Konçertosu’nu seslendirecek. Klasik dönem Viyanalı sanatçıları seslendirmedeki ustalığıyla öne çıkan ünlü piyanist 25 yılı aşkın bir süredir Berlin Filarmoni ile konserler veriyor.

Pera Müzesinde Dijital Konserler Devam Ediyor


Konser, Berlin Filarmoni’ye 1964’ten bu yana misafir şeflik yapan Hollandalı Bernard Haitink yönetiminde Anton Bruckner’in “Romantik” adlı 4 numaralı senfonisi ile devam edecek. Bu eser Viyanalı bestecinin en çok seslendirilen eseri. Konser öncesi saat 20:30’ta Sabri Tuluğ Tırpan eserler üzerine kısa bir sunuş yapacak.

Pera Müzesi, Ekim 2013 - Haziran 2014 döneminde Goethe-Institut Istanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nın işbirliğiyle, dünyanın ilk sanal konser salonu Dijital Konser Salonu’nun (Digital Concert Hall) sunduğu canlı yayın programından ayda bir kez müzikseverlere eşsiz konserler sunmaya devam ediyor.

Konserler ücretsizdir; yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

15 Mart Cumartesi 2014
Pera Müzesi Oditoryumu

20:30Sabri Tuluğ Tırpan, Sunuş

21:00Canlı Yayın, Konser

Wolfgang Amadeus Mozart
Piyano Konçertosu, Mi bemol Majör, K. 271, “Jenamy”

Anton Bruckner
Senfoni No. 4, Mi bemol Majör, “Romantik”

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR