KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Rock’n Coke 2013 Hazerfen Havaalanı'nda!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 19.07.2013

Rock’n Coke 2013 Hazerfen Havaalanı'nda!

Rockn Coke 2013 Hazerfen Havaalanında

Rock’n Coke 2013 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda!

Türkiye'nin En Büyük Açık Hava Festivali'ne Hazır mısınız?

Coca-Cola tarafından ilk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu sene 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke bu sene de sürpriz yenilikleri ve eşsiz atmosferi ile yine festivalseverlere unutulmaz bir haftasonu yaşatacak.

Arctic Monkeys ve Hurts ilk kez Türkiye’de!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve katıldığı festivallere sahne performanslarıyla damga vuran Arctic Monkeys ve synth pop’un yeni prensleri Hurts’ün yanı sıra, Rock’n Coke 2013’ün bu yıl ağırlayacağı yabancı sanatçı ve gruplar arasında; müzikleriyle cesareti simgeleyen alternatif rock grubu Editors; 2010 BBC Sound ve eleştirmenlerin seçiminde Brit ödüllerini kucaklayan ve güçlü sesiyle Ellie Goulding; 90’lar Brit synth-pop ilhamlı şarkılarına sahip ve yeni albümünden şarkıları ilk kez Türkiye’de söyleyecek olan La Roux; garage-rock’a yön veren isimlerden Palma Violets; Türkiye’de çok ciddi bir dinleyici kitlesine ulaşan Oi Va Voi; soul, reggae ve r&b müziğin havalı prensesi Selah Sue; yaptıkları müziği raggea-metal olarak tanımlayan yaratıcı grup Skindred; özellikle sahne performanslarındaki enerji patlaması ile göz dolduracak Maximo Park ve Belçikalı zeka küpü ekip Triggerfinger göz dolduran gruplar arasında yer alıyor.

Bu isimlerin yanı sıra, kendine özgü prodüksiyonları ve elektronik altyapısıyla kısa sürede büyük başarı yakalayan Little Boots, art-rock ve indie-pop’un Finlandiya’dan yükselen grubu Rubik ve BBC dinleyicilerinin Sound of 2010’da en favori yeni grupları arasında oyladığı Everything Everything de Rock’n Coke Festivali’nde müzikseverlere keyifli anlar yaşatacak gruplar arasında.

Rock'n Coke 2013'de Yer Alacak Türk Sanatçı ve Gruplar Şöyle:

Ve elbette Türk sanatçı ve gruplar da Rock’n Coke sahnesinde göz dolduracak. Bunların arasında festivalin geçtiğimiz yıllarda da vazgeçilmezleri arasında yer alan Duman, rock müziğin ayakları yere sağlam basan vokali Aylin Aslım ayrıca maNga ve Can Bonomo; İstanbul’un sesini müziklerine yansıtan Melis Danişmend, sesi ve farklı şarkı sözleriyle dikkat çeken Yasemin Mori, Türk alternatif rock dünyasının en uzun soluklu ve ezber bozan ekiplerinden Replikas, türküleri Anadolu rock’la birleştirip bambaşka tınılara dönüştürmeyi başaran Ayyuka, sahne enerjisiyle izleyicilerin yerinde duramadıkları performanslarıyla ünlü Ringo Jets, müziği yaratıcı ve kahkahalarla dolu bir performansla bütünleyen fenomen grup Büyük Ev Ablukada gibi güçlü isimler göze çarpıyor.

Çok yakında ses getirecek diğer sanatçıların isimlerini www.rockncoke.com üzerinden açıklayacak olan Rock’n Coke, bu sene artan sahne sayısı ile birçok farklı müzik türüne ve yenilenmiş festival alanı ile müzik dışı özel performanslara da ev sahipliği yapacak.

Dünyaca ünlü grupların sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Alternatif Sahne; bu yıl ilk kez kesintisiz dans ve elektronik müzikle dolu olacak, dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinden taze ve çizgi dışı müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Yabancı sanatçı organizasyonu Sziget, yerli sanatçı seçimi ve festival organizasyonu ise showhow tarafından gerçekleştirilecek.

Organizatörün Notu:

18 yaşından küçük katılımcılar, yanında bir ebeveyni ile birlikte festivale katılabilirler. 18 yaşından küçük katılımcıların beraberindeki anne veya babası, festival alanı girişinde “Festival boyunca 18 yaşından küçük katılımcısına refakat edeceğini” belirten bir taahhütnameyi imzalayarak, 18 yaşından küçük katılımcıyla festivale giriş yapabilecektir.

Biletler, biletix'ten temin edilebilir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR