KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

STING:BACK TO BASS 2012 Sonbahar Turnesi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.08.2012

STING BACK TO BASS 2012 Sonbahar Turnesi

Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden Sting, en son 2006 yılında da İstanbul’a gelmiş ve Kuruçeşme Arena’da 15.000’i aşkın dinleyicisiyle buluşmuştu. Sting, bu konser esnasında sahneden gördüğü manzaraya hayranlığını dile getirmişti. Sanatçı şimdi 26 Kasım’da Ataköy Atletizm Arena’da bir kez daha İstanbul’lu dinleyicileriyle buluşacak.

Konserin Bilet Fiyatları 3 Eylül'de Açıklanacak

Sting büyük başarı kazanan 2011-2012 Dünya Turnesi’nin ardından, sevilen şarkılarını sadece 5 enstürman eşliğinde seslendirdiği Back to Bass turnesi ile yeniden Avrupa’da! Bir Live Nation organizasyonu olan İstanbul konseri ise BKM-GNL ortaklığı ile gerçekleşecek.

Sting’in 2011-2012 Back to Bass Dünya Turu, Kuzey Amerika, Avrupa, İngiltere ve Güney Afrika’da olağanüstü beğeni topladı. Bu turnenin, yeni ayağı 7 Kasım’da Strasbourg-Fransa’da başlayacak, Fransa’da ilan edilecek diğer konserlerin ardından Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki performanslarla devam edecek. Bilet satışları 3 Eylül’de başlayacak.

Dünya basını ne dedi:

“Şahane müzisyenlerden oluşan bir grupla harika bir gece ve ihtişamının tek bir damlasını bile kaybetmemiş karizmatik bir şarkıcı ve söz yazarı.”

- The Newcastle Evening Journal (6 Şubat, 2012)

“Kaçırılmaması gereken bir konser!”

- Lidove Noviny (19 Şubat, 2012)

“Sting hiç durmadan kendini yeniliyor…ve her ne yapıyorsa bu ancak sihir olmalı.”
- Augsburger Allgemeine (29 Şubat 2012)

Sting’e bu turne sırasında uzun zamandır birlikte çalıştığı gitarist Dominic Miller, Vinnie Colaiuta (Davul), David Sancious (klavye) Peter Tickell (elektronik keman), ve Jo Lawry’den (vokal) oluşan bir grup eşlik ediyor.

Türkiye konseri organizasyonu BKM & GNL tarafından yürütülmektedir.

2012 SONBAHAR TURNE PROGRAMI

7 Kasım Strasbourg, FransaZenithBiletler: Satışta

9 Kasım Lyon, FransaHalle Tony Garnier Biletler: Satışta

10 KasımAmneville, FransaGalaxyBiletler: Satışta

12 KasımNice, FransaNikaiaBiletler: Satışta

14 KasımBordeaux, FransaPatinoire MeriadeckBiletler: Satışta

15 KasımRouen, FransaZenithBiletler: Satışta

17 KasımKosice, SlovakyaSteel ArenaBiletler: Satışta

19 Kasım Ostrava, Çek CumhuriyetiCEZ ArenaBiletler: Satışta

21 KasımLodz, PolonyaLodz ArenaBiletler: Satışta

26 Kasımİstanbul, TürkiyeAtaköy Atletizm ArenaBiletler: 3 Eylül Pazartesi, Saat 11:00

28 KasımBeyrut, LübnanBiel BeirutBiletler: Satışta

Sting Hakkında:

Besteci, şarkıcı, yazar, aktör ve aktivist. Sting New Castle İngiltere’de doğdu ve 1977 senesinde Londra’ya taşındıktan sonra Stewart Copeland ve Andrew Summers ile birlikte The Police grubunu kurdu. Grup beş albüm yayınladı, altı adet Grammy ödülü kazandı ve 2003 senesinde Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edildi. Sting 1985 senesinden beri 13 adet solo album yayınladı. Solo kariyerinin 25. Senesini kutlamak için “25 Years” adlı bir box-set koleksiyonu ve çift diskten oluşan “The Best of 25 Years”’ı yayınladı. Sting 25 adlı, ücretsiz iPAD uygulaması, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinde prestijli En iyi Tasarım/Estetik dalında Cannes Lion ödülünü aldı. Bu uyguluma iTunes’dan indirilebilir. Bu uygulama içerisinde Sting’in hayır kurumları için yaptığı ve diğer ünlü yıldızların katıldığı 60 yaş kutlaması konserine ait görüntüler, yayınlanmamış röportajlar, fotoğraflar, müzik klipleri ve Sting ile ilgili daha bir çok bilgiyi içermektedir. Sting, The Police grubu ile birlikte çıkardığı ve solo albümleriyle yaklaşık 100 milyon album sattı ve bunun yanısıra 10 adet Grammy ödülü, bir Golden Globe, bir Emmy ve üç adet Oscar adaylığı kazandı.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR