KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Tiyatro Kedi Sezona İki Yeni Merhaba Diyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.11.2011

Tiyatro Kedi Sezona İki Yeni Oyunla Giriyor tiyatro kedi

Tiyatro Kedi, sezona iki yeni oyunla başlıyor.

1 Ekim'de Maslak Tim Show Center'da KOCA SİNAN'la , 5 Kasım'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde DON KİŞOT'la seyircisi ile buluşuyor. Bir klasik haline gelen ve 3 Mart 2008 tarihinden bu yana tüm Türkiye çapında kapalı gişe oynayan KİBARLIK BUDALASI ise 8 Ekim tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi'nde sahnelenmeye devam ediyor. Her yıl olduğu üzere, Tiyatro Kedi çatışı altında özel tiyatrolar işbirliği yapmaya devam ediyor. Tiyatro Ayna'nın sahibi Dilek Türker Koca Sinan'da Hürrem Sultan, Tiyatro Kılçık'ın sahibi Cenk Tunalı ise Don Kişot'da Sanço rollerinde bu yıl Tiyatro Kedi'nin konuk oyuncuları.

İşte oyunlar ve programları hakkında detaylı bilgi.

Tiyatro Kedi Sezona İki Yeni Oyunla Giriyor Koca Sinan
Tiyatro Kedi Sezona İki Yeni Oyunla Giriyor Kibarlık Budalası
Tiyatro Kedi Sezona İki Yeni Oyunla Giriyor Don Kişot

KOCA SİNAN

F.H.Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in yazdığı ve sahneye koyduğu oyunda; Burak Sergen Sinan’ı; Tarık Papuççuoğlu Kanuni’yi; Dilek Türker Hürrem’i, Ayberk Attila Karahisari’yi, Atilla Pekdemir Rüstem Paşa’yı, Elif Çakman Gülruh’u oynuyorlar. Hilmi Özçelik, Fahri Öztezcan, Bertan Dirikolu ve Diler Öztürk ‘ ün diğer rolleri paylaştığı oyunun, dekor ve kostüm tasarımı Türkan Kafadar’a ait.

DON KİŞOT

İpek Kadılar Altıner ’in oyunlaştırdığı , Hakan Altıner ’in yönettiği DON KİŞOT oyunun dekor tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı ise Türkan Kafadar imzasını taşıyor. Miguel de Cervantes’in eserinin kahramanı DON KİŞOT’u Haldun Dormen oynuyor.

Abdül Süsler ’in oynadığı yazar Cervantes, her an sahnede ve olayların / kişilerin / hayatın akışını belirliyor, yönetiyor zaman zaman da kahramanlarıyla çatışıyor.

Cervantes’in Kadınları rolünde, müzik kimliğinin yanısıra son iki yılda iki farklı tiyatro oyununda çok değişik kompozisyonları sahneye başarıyla taşımış olan Sibel Tüzün ; Don Kişot’un ayrılmaz parçası Sanço ‘da ise Cenk Tunalı var.

DON KİŞOT’un maceraları sırasında karşılaştığı tüm kahramanları Tiyatro Kedi’nin genç ve başarılı ekibi; Zeynep Papuççuoğlu, Eda Gülten, Onur Atilla, Sertaç Ekici, Hüseyin Gülhuy ve Doğan Akdoğan oynuyor.

Kibarlık Budalası

Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen’in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü KİBARLIK BUDALASI ‘nın uyarlamasını İpek Kadılar Altıner yaptı. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun Müzik Direktörü Arda Aydoğan. Koreografisi Mikel N. Vidhi, Kostüm Tasarımı Türkan Kafadar, Dekor Tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, Işık Tasarımı Cengiz Özdemir ‘e ait olan oyunda ; HALDUN DORMEN, ATILGAN GÜMÜŞ, ÖZLEM ÇAKAR, ABDÜL SÜSLER, ELİF ÇAKMAN, DİLEK ABA, ORAL ÖZER, SANEM İŞLER rol alıyorlar.

Oyunların Programları Şöyle:

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ
05 KasımCumartesi16.30DON KİŞOT
05 KasımCumartesi20.30DON KİŞOT
DORMEN TİYATROSU
11 KasımCuma20.30DON KİŞOT

TİM SHOW CENTER
12 KasımCumartesi20.30KOCA SİNAN

TİM SHOW CENTER
13 KasımPazar16.30DON KİŞOT

KOZYATAĞI KÜLTÜR MERKEZİ
16 KasımÇarşamba20.30DON KİŞOT

BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR MERKEZİ
18 KasımCumaKOCA SİNAN

TİM SHOW CENTER
19 KasımCumartesi20.30DON KİŞOT

TİM SHOW CENTER
20 KasımPazar16.30KOCA SİNAN

TİM SHOW CENTER
26 KasımCumartesi20.30DON KİŞOT

DORMEN TİYATROSU
27 KasımPazarDON KİŞOT

KOZYATAĞI KÜLTÜR MERKEZİ
07 AralıkÇarşamba20.30KOCA SİNAN

Tam 40 TL - öğrenci/emekli 30 TL

Biletleritiyatro veya biletix gişelerinden temin edebilisiniz.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR