KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Tiyatroda Biraz Gerçek Biraz Hayal Bir "Huysuz"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.01.2014

Tiyatroda Biraz Gerçek Biraz Hayal Bir Huysuz

Usta tiyatrocu Engin Alkan'ın kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği "Huysuz"; huzurevinde yaşayan ve Molière oyunlarındaki başarısı nedeniyle, zamanında "Molière'in Huysuzu" lakabıyla ünlenmiş eski bir tiyatro oyuncusunun zihninde canlanan, biraz gerçek, biraz hayal, kahkahası bol müzikal bir gösteri.

Oyunda Kimler Var?

Molière'in "Hastalık Hastası", "George Dandin", "Zoraki Evlenme", "Cimri" ve Teodor Kasap'ın Molière'den adaptasyonu olan "İşkilli Memo" oyunlarından yola çıkılarak yazılan müzikalde; Engin Alkan, Büşra Pekin, Deniz Uğur, Haki Biçici, Gülhan Tekin, Umut Temizaş ve Esra Akbaş birlikte rol alıyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun sahneye taşıdığı "Huysuz"un; müzikleri Selim Atakan'ın, dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer'in, kostüm tasarımı Tomris Kuzu'nun, koreografisi Senem Oluz'un, dramaturjisi ise Sinem Özlek'in imzasını taşıyor.

Oyunun Konusu:

"Molière'in Huysuzu" lakaplı eski tiyatro oyuncusu Armağan Özcan'ın hafızasında kalan pek çok Molière oyunundan izler taşıyan eğlenceli, aşklı, entrikalı, danslı, müzikli rengarenk bir komedi olan "Huysuz"da; Özcan'ın kendisi hastalık hastası, cimri, huysuz bir ihtiyarken, huzurevinin sakinleri, başhekimi, hemşiresi, hastabakıcısı da oyunun diğer karakterlerine dönüşür.

Tiyatroda Biraz Gerçek Biraz Hayal Bir Huysuz

Tiyatroda Biraz Gerçek Biraz Hayal Bir Huysuz

Tedavi masraflarına para dökmekten kurtulmak için kızını ille de bir doktorla evlendirmek isteyen Harpagan, evin hastabakıcısı, hizmetçisi ve belki de her şeyi olan Anjelik'in tüm uyarılarına rağmen kararından dönmez. Oysa kızı Sümbül, kalbini çoktan yakışıklı Klean'a kaptırmıştır. Ama Klean evlenme teklif etmek için cesaretini toplayamadan, budala doktor adayı Arif ve kibirli annesi Mürşide Huzurlu, Sümbül'ü istemeye gelmişlerdir bile. Anjelik, Harpagan'ın genç ve seksi karısı Madam Biju'ya mektup taşıyan Memo'dan, Madam Biju'nun çevirdiği dolapları öğrendiğinde; Sümbül'ü bu zoraki evlilikten kurtarabileceğini düşünse de, Klean ve Sümbül arasındaki yanlış anlaşılmalar işleri iyice karıştıracaktır.

Engin Alkan'ın beş farklı Molière komedisinden yola çıkarak yazıp yönettiği bol kahkahalı, aşklı, entrikalı, danslı, rengârenk "Huysuz" müzikaliyle iddialı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor! Engin Alkan, Büşra Pekin, Deniz Uğur, Haki Biçici, Gülhan Tekin, Umut Temizaş ve Esra Akbaş'ın rol aldığı "Huysuz"un biletleri satışa çıktı!

Oyunun Programı:

8 Ocak 2014, Çarşamba Saat: 20:30 Ataköy Yunus Emre K. M.

Gişe Tel: 0212 661 38 64

10 Ocak 2014, Cuma Saat:20:30, Caddebostan Kültür Merkezi

Gişe Tel: 0216 467 25 68

12 Ocak 2014, Pazar Saat: 16:00 Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

18 Ocak 2014, Cumartesi Saat: 20:30 Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Gişe Tel: 0212 274 26 44

23 Ocak 2014, Perşembe Saat: 20:30, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Gişe Tel: 0216 336 29 07

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR