KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Tuluyhan Uğurlu Konserini Kaçırmayın (Ücretsiz)

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.03.2012

Tuluyhan Uğurlu Konserini Kaçırmayın Ücretsiz

Dünyaca ünlü bestecimiz, piano virtiözü Tuluyhan Uğurlu, 10 Mart Cumartesi akşamı saat 19.00’da Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde herkes için çalacak.

Tuluyhan Uğurlu Müziğin Evrensel Dilini Konuşturacak

Müziğin içindeki saf yolculuğunu küçük yaşlardan itibaren büyük bir özveri ve başarıyla sürdüren Tuluyhan Uğurlu, geçtiğimiz ay faaliyete giren Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’ni cesaretin ve özgürlüğün tınısıyla buluşturuyor.

“Sizler, yirmi birinci yüzyılın çocuklarısınız. Şimdi dünyaya sahip olma zamanı, farklı düşüncelere saygı zamanı. Düşlerini erteleme. Hayal et, merak et, özgür düşün ve kendin ol!” İnsan’a, sevgiye, barışa, düşlere ve aşka inancıyla sanatını buluşturan Tuluyhan Uğurlu’nun sözleri bunlar.

4 Yaşında İstanbul Belediye Konservatuarına kabul edilen, yedi yaşında Harika Çocuklar sınavını kazanarak müzik eğitimi için yutdışına giden ve yüksek eğitimini Viyana Müzik Akademisi’nde tamamlayan Uğurlu, müziğin evrensel dilini konuşmaya Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Konserde Kalplerde İz Bırakan Eserler İcra Edilecek

Yetişkinlere olduğu kadar gençlere ve çocuklara yönelik anlamlı projeleriyle de tanınan, Türk Klasik Müziğindeki kilit noktalardan biri olarak kabul edilen sanatçı; konserde Sofya’da Dans, Türk Kahvesi, 24 Saat İstanbul, Arnavut Kaldırımları, Mimar Sinan, İstanbul Kanatlarımın Altında gibi kalplerimize nakş etmiş eserlerini icra edecek. Tuluyhan Uğurlu, söz konusu repertuarıyla Neomarin Çocuk Kültür Merkezi etkinliklerinin bir parçası olarak Neomarin Pendik AVM’de olacak, sanatın ve sanatçının hayatın tam da içinde durduğunun en canlı, en naif, en büyülü kanıtı olacak.

Akşam Saatlerinizi Tuluyhan Uğurlu Ezgileriyle Geçirebilirsiniz....

Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin ve Çocuk Kültür Merkezi müdavimlerinin ücretsiz olarak izleyebileceği konser, akşam saatlerini Tuluyhan Uğurlu ezgileriyle canlandırmak isteyen herkes için…

Tuluyhan Uğurlu 10 Mart Cumartesi akşamı saat 19.00’da tüm müzikseverleri sevginin en yüce hallerine tanıklık etmek üzere Neomarin’e davet ediyor.

Tuluyhan Uğurlu Kimdir?

Eğitimini Viyana Müzik Akademisi’nde tamamladı. Akademide master yaparken, sanat yaşamının en ciddi kararını vererek, klasiklere veda etti ve sadece kendi eserlerini seslendirmeye başladı. Canlı konser kayıtlarından oluşan Go With God ve Kutsal Kitaplardan Ayetler isimli ilk iki albümünde hayranı olduğu Bach’dan esinlenerek inanç konularına eğildi. 1996’da Türkiye’de İstanbul Kanatlarımın Altında film müziği ile ünlendi. Cumhuriyetin 75. yıl kutlamaları için Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri, büyük depremin ardından Şehrin Gözyaşları isimli eserlerini besteledi ve bunları albüm haline getirdi. Çeşitli belgesel müzikleri de yazan sanatçı, son piyano eserlerini Beyazıt’ta Zaman isimli albümde topladı. Aynı dönemde ilk senfonisi olan Senfoni Türk’ü de tamamladı. Bu eserinde senfoni orkestrası, mehter takımı, Türk Müziği enstrümanları ve piyanoyu bir arada kullanarak, Türk Klasik müziğinde bir ilke imza attı. Tuluyhan Uğurlu, 2003 yılından itibaren Klasik Müzik dünyasında yapılmamış bir ilke imzasını atarak, konserlerini konser salonlarının dışına taşıyarak, tarihi mekânlarda gerçekleştirmeye başladı. Uğurlu, 2006 yılında Dünya Başkenti İstanbul isimli bir albüm yaptı. Albümün tanıtım konserlerinde 250’nin üzerinde farklı mekânda sahneye çıktı. 2009’da Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği ASCAME’nin isteğiyle Akdeniz kültürünü desteklemek amacıyla Akdeniz isimli bir albüm yaptı. Tuluyhan Uğurlu’nun son albümü Temmuz 2010’da çıkan ve İstanbul’un dününden çok bugününü ve yarınını anlatan Sonsuza Kadar İstanbul’dur.

Etkinlik Programı Şöyle:

Yer: Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi
Tarih: 10 Mart 2012
Saat: 19.00

(Katılım ücretsizdir. Lütfen rezervasyon yaptırın.)

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR