KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Tüm Gösterilerin Ücretsiz Olduğu "27. Genç Günler" Tiyatro Festiv

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.05.2011

Tüm Gösterilerin Ücretsiz Olduğu 27 Genç Günler Tiyatro Festivali Başladı

27. Genç Günler Tiyatro Festivali'nin açılış töreni, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu'nun konuşmasıyla başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği İstanbul’un en eski, en etkin ve en genç festivali olan 27. Genç Günler, 8 Mayıs 2011 Pazar günü İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Aliye Uzunatağan ve İBB Şehir Tiyatroları sanatçılarının katılımıyla Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.

Bu yıl da 50 farklı grup, 65 farklı oyunla konuklara kapısını açan 27. Genç Günler, Boğaz’ın iki yakasında da ses getirmeye devam ediyor. Festival, 9-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında “Dünya 10 Gün, 100 Saat Daha Genç” temasıyla dikkatleri üzerine çekecek. Program farklı konuklarıyla daha “kapsamlı” daha “canlı” ve yine çok “genç”…

İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro’nun hazırladığı 4 yeni oyun, 1 oyun kurma atölyesi, 10 lisenin katıldığı Ayça Telırmak adına düzenlenecek Liselerarası Tiyatro Buluşması ve 17. Bedia Muvahhid Ödül Töreni izleyicisiyle buluşacak.

27. Genç Günler’e Türkiye’nin çeşitli kentlerinden 2 konuk tiyatronun, İstanbul’dan 48 grup, 7 kısa oyun ve 2 müzikal oyunun katılımıyla toplam 116 gösterim yapılacak.

Üstelik tüm gösterimler ücretsiz…

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR