KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Turkuazoo Akvaryum’da Ramazan Ayı Festival Havasında Geçirecek!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.07.2012

Turkuazoo Akvaryum’da RamazanAyıFestival Havasında Geçirecek!

Turkuazoo Akvaryumda Ramazan Ayı Festival Havasında Geçirecek

Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo Akvaryum, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği su altı şovları ve Ramazan Bayramı’na özel hazırlanacak ‘Ramazan Sokağı’ ile ziyaretçilerini bekliyor. Üstelik Bayram tatiliniz de Turkuazoo’dan hediye.

Açıldığı günden bu yana yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan, Bayrampaşa’daki Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo Akvaryum’a gelen ziyaretçiler, Ramazan ayını festival havasında geçirecek!

Turkuazoo Akvaryum, Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi ‘Karagöz ile Hacivat’ şovunu sualtına indirerek ziyaretçilerine nostaljik bir Ramazan yaşatacak. Sualtı dünyasının zenginliklerini gözler önüne sererek gerek yetişkinlerin gerekse çocukların beğenisini kazanan Turkuazoo Akvaryum, çocuklar için ‘Karagöz Hacivat’ kukla yapım atölyesi düzenlerken Turkuazoo maskotları da onlara eşlik edecek.

Turkuazoo Akvaryum, Arife günü ve Ramazan Bayramı süresince oluşturulacak ‘Ramazan Sokağı’nda, eski Ramazan sokaklarının renkli sesi olan gezici esnafların dağıtacağı pamuk şeker, Osmanlı Macunu ve Osmanlı Şerbeti ile ziyaretçilere unutulmaz Ramazan ritüellerini yeniden yaşatacak. Ramazan Sokağı 13,30-17,30 saatleri arasında Turkuazoo Akvaryum ziyaretçilerini bekleyecek.

Bayram tatiliniz Turkuazoo Akvaryum’dan!

10 Temmuz - 10 Ağustos tarihleri arasında Turkuazoo Akvaryumu ziyaret eden misafirler, Facebook üzerinden gerçekleştirilecek olan tatil kampanyasına katılma hakkı elde edecek. Turkuazoo Akvaryum, ziyaretçiler arasından seçilecek 3 şanslı çifte, Ramazan Bayramı süresince ‘Kuşadası Holiday&Leisure Club Otel’de, 3 gece 4 gün, tam pansiyon tatil hediye edecek.

Turkuazoo Akvaryum’a Ramazan ayı süresince gelen ziyaretçiler Avrupa’nın en uzun sualtı tünelinde 2,5 metre büyüklüğündeki köpekbalıklarıyla beraber gezebilecek, köpekbalıklarının dalgıçlar tarafından elle beslenmesine tanık olacak ve Avrupa’nın en büyük Napolyon Balığı ile tanışma fırsatına sahip olabilecek.

Ziyaretçiler, 270 derece açılı panaroma odasında sualtı dünyasını izlerken dileyen ziyaretçiler ise köpekbalıkları ve binlerce deniz canlısıyla dalış yapacak. Turkuazoo Akvaryumu ziyaret edenler aynı zamanda dev akvaryumlarda; mercanları, denizatları, denizanaları, zehirli anemonlar, jilet balıkları, benekli minik bahçe mürenleri gibi canlıları da görme şansı da yakalayacak.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR