CİNSEL HAYAT

“Erkekler Sevgilerini Seksle Gösterirler”

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.04.2013 - Güncelleme : 01.02.2024

Cinsellik erkeklerin, aşk ve sevgi duygularının farkına varmalarında çok önemli bir yer tutuyor. Hal böyle olunca da erkeklerin içlerindeki sevgiyle bağlantıya geçme ve bunu ifade etme yollarından biri de, belki de önemlisi seks oluyor.  
 
Cinsel Sağlık Derneği Enstitüsü (CİSED) cinsel  terapistleri, erkeklerin erotizm alabilmek için romantizm vermelerinin, kadınların da romantizm alabilmek için, erotizmi sunmalarının önemine dikkat çekiyor. 

Erkekler Sevgilerini Seksle Gösterirler

 Seks, erkeğin sevgi gereksinimi duymasını, kadının ise sevildiğini ve değerli olduğunu hissetmesini sağlayan önemli bir araçtır.

Erkekler Sevgilerini Gösterme Yollarından Biri Seks 

1. Cinsellikte Kadın Ne İster, Erkek Ne Bekler?

  • "Seks Şifa Verir!”

Cinsellik kavramı kadın ve erkekler için farklılıklar gösteriyor. Geçmişten bugüne uzanan "erkekler ve erotizm" veya "erkekler ve seks", "kadınlar ve romantizm" veya "kadınlar ve aşk" eşleştirilmeleri çiftlerin cinsel yaşamını ve çatışmalarının doğasını bir hayli etkiliyor.

  •  “Kadınlar Romantizm Alabilmek İçin Erotizm Sunmalı”

Erkeklerin sadece seks yapmak için kendileriyle ilgilendiklerini savunan ve bu nedenle onları yüzeysel olmakla suçlayan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Kadınların bu algılarının altında yatan nedenleri anlamaları, beklentilerin iyice arttığı günümüzde bir hayli zorlaşmış gibi görünüyor.

2. Erkekler İlgisini Nasıl Belli Eder? 

  • Cinsellik Bağlılığı Artırır 

Erkeklerin seks ile sevgilerini gösterdiklerini söyleyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe: 

Cinselliğin aşkı alevlendirdiği ve bağlılığı artırdığı artık kabul edilen bir gerçek oldu. Aslında bu işleyiş sanıldığı gibi kadınlara uzak bir düşünce değil. Kadınlar da aynı erkekler gibi cinsellik üzerinden duygularını açığa çıkartıyor, sevgi ve bağlılıklarını artırıyorlar. Çünkü cinsellik, çift arasında olabilecek en üst düzeydeki yakınlaşmayı sağlayan, onların birbirlerini hem ruhsal hem de bedensel olarak tanımalarına ön ayak olan sıcak bir ilişkidir.  

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır… 

Erkekler Sevgilerini Seksle Gösterirler
Uzmanlara göre, erkeklerin sevgiyi ifade etme yollarından biri seks...

Sevgi Açlığı Duyan Erkekler, Cinsel İçgüdüleriyle Hareket Ediyor 

  • Seks Bir Araçtır 

Doğaları gereği, duygusal olan, şefkate ve aşka önem veren kadınlar hisleriyle hareket ederken; sevgi açlığı duyan erkekler cinsel içgüdüleriyle aşka yöneliyorlar. Diğer bir değişle, seks erkeğin sevgi gereksinimi duymasını, kadının ise sevildiğini ve değerli olduğunu hissetmesini sağlayan önemli bir araç. Bu nedenle, kadınların erkeklerin sadece cinselliği düşündüklerini ve bu doğrultuda harekete geçtiklerini düşünmemeleri gerekiyor.

 

  • Kadınlar Sözle, Erkekler Seksle Sevildiğini Hisseder

Nasıl ki, kadınlar sevgi göstermenin yöntemlerinden biri olan dokunulmaktan hoşlanıyorlarsa, erkeklerde dokunmaktan hoşlanıyorlar ve seksi sevgilerini gösterme biçimi olarak yaşıyorlar. Kadınlar, erkeklerle aşklarını tazelemek adına iletişime geçmek istiyorlarsa, konuşmak, bakışmak, öpüşmek gibi eylemlerle sevildiklerini hissediyorlarsa, erkekler de sevildiklerini seks yoluyla hissederler ve gösterirler. Yani erkeklerin içlerindeki sevgiyle ve kadınsı yönle bağlantıya geçme ve bunu partnerlerine ifade etme yollarından biri sekstir.

  

3. Erkeğin Kalbinin Klidi: Seks 

  • Sevildiğini Bilmek Çok Şeydir... 

Kadınların bundan yakınmak yerine, bu farkı algılayıp erkeklerin kalplerinin kilidini seksle açmalarında fayda var. Çünkü 'sevmek' belki bir şeydir ama 'sevildiğini bilmek ve hissetmek' çok şeydir, büyük bir zenginliktir..." dedi.

  • Çiftlerin Önceliği Seks Olmalı

Çiftlerin önceliğinin seks olması gerektiğini savunan CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe; "Çiftlerin sağlıklı, mutlu ve haz dolu bir ilişkiye sahip olabilmelerinin yollarından biri ve belki de en önemlisi, cinsel ilişkilerinin kalitesi ve tutku düzeyleridir.  

Haz alınıp, verilen harika bir cinsel ilişki sonucunda erkekler içlerindeki sevgiyi hissedip, sevgilerini gösterirlerken, kadınlar da ihtiyaçları olan sevgiye ulaşmış oluyorlar. Çünkü erkeklerin kalplerini açtıkları, sevgilerini gösterdikleri, şefkatlerini en iyi şekilde paylaştıkları ve içlerindeki kadınsı yönlerini fark ettikleri en iyi yöntemlerden biri sekstir.

 

"Mutlu Olmak İsteyen Çiftler, Seksi Hayatlarının Vazgeçilmezi Yapmalı"

4. Evlilikte Mutluluğu Yakalamak Mümkün 

  • Evlilikte Tutkulu Bir Cinsel Yaşam İçin 

Aslında kadınlar da ön yargılarından arınıp, sağlıklı düşündüklerinde, seks ile yumuşadıklarını, gevşeyip, rahatladıklarını, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettiklerini ve daha çok partnerlerine bağlandıklarını göreceklerdir. 

Bu nedenle, çiftler ellerindeki en güçlü ve şifa veren silahı yani seksi daha çok kullanmalı ve hayatlarında vazgeçilmez bir yere koymalıdırlar. Böylece çiftler çok daha tutkulu bir cinsel yaşama ve hoş bir iletişime sahip olabilirler." dedi.

Konular :

#erkekler sekste ne ister #kadınlar sekste ne ister #evlilikte cinsel yaşam #romantizm, erotizm #erkekler ve seks