CİNSEL HAYAT

Mutlu Cinselliğin 7 Adımı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 31.01.2013

Mutlu Cinselliğin 7 Adımı

Günümüzde cinsellik ve sevgi kadar yanlış anlaşılan, üzerinde tartışılan ve hayal kırıklıklarına yol açan bir başka konu daha yoktur. Cinayet ve intiharlara kadar varabilen acılarla dolu, çoğu kez de insanları yanıltmak ve kullanmak amacıyla devreye sokulan sevgi ve cinsellik konusunda neler yapılabilir?

İşte 7 adım!

1.Adım

Her türlü baskı ve kaygıdan uzak olarak, gerçek bir cinsel tatminin sizin için nasıl olması gerektiğini belirleyin. Gerçek bir erkek ya da namuslu bir kadın olmayı bir yana bırakın ve baskı altında tuttuğunuz tüm arzularınıza ve fantazilerinize kendilerini ortaya koyma fırsatı verin.

2. Adım

Uyguladığınız biçimiyle cinsel davranışınızın ve sevgi ilişkinizinin bir analizini yapın. Partnerinizleniçin birlikte oluyorsunuz? Sevgiden mi, alışkanlıktan mı, yoksa onun hoşuna gitmek için mi? Ya da bunupartnerinize veya kendinize birşeyler kanıtlamak için mi yapıyorsunuz?

3. Adım

Gizli cinsel arzularınızla, her gün uyguladıklarınızı birbiri ile karşılaştırın. Bunların hangi noktalarda uyuşup hangi noktalarda ayrı düştüklerini tesbit edin.

Mutlu Cinselliğin 7 Adımı

4. Adım

Bu farklılığın nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışın. Niçin cinsel fantazilerinizi tam anlamıyla dışa döküp tatmin etme imkanından yoksun olduğunuzu anlamaya gayret edin.

Suç sizde mi?

Eşinizde mi?

Bir türlü koparıp atamadığınız ve artık size mutluluk vermeyen ilişkinizde mi?

Eşinizle bu konuyu hiç konuştunuz mu, yoksa korktuğunuz için bunları ona açamadınız mı?

Belki de çocukluğunuzda yaşadığınız kötü bir şok var ve siz kendinizi ondan hala kurtaramadınız?

5. Adım

İstekleriniz ile gerçekleri (yani, pratikte yaşadıklarınızı) birbirine yaklaştırmaya çalışın.

Bu konuda, iki tane imkanınız vardır:

Ofansif (saldırgan) Yol: Kendinize, cinselliğe, sevgiye ve hayata bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Kendini sevmeye karar vermek, bunu partnerinizin sevgisi ve cinselliğinden beklemek yerine, bizzat bu adımı atmak hayatınızı kökten değşitirebilir.

Defansif (savunmacı) yol: Birlikte mutlu olamadığınız ve problemlerinizi çözemediğinizpartnerinizden ayrılabilirsiniz.

Mutlu Cinselliğin 7 Adımı

6. Adım

Yapmayı düşündüğünüz şey hakkkında, kesin kararlı olun. Yani, eğer işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, suçu hiçbir zaman başkalarında aramayın. Kararlar ve sonuçlar için sorumluluğu daima kendi üzerinde alın.

Başkalarından sizin için bir şeyler yapmalarını beklemeyin. İsteklerinizi gerçekleştirmenin tek şartı, adımı sizin atmanızdır.

7. Adım

Planladığınız değişimi elde edebilmek için, işe, doğru bir bakış açısıyla yaklaşmanızın önemini hiç aklınızdan çıkarmayın:

Sevgi ihtiyacınını tatmini, kişinin önce kendisini sevebilmesi ile başlar.

Kendinize, herkesten ve her şeyden daha fazla güvenmeli ve inanmalısınız. Böylece çaresizce ve ümitsizce başkalarına bağlanıp sonra da derin hayal kırıklıkları yaşamazsınız.

Konular :