CİNSEL HAYAT

"Seks Evliliğin Güvencesidir"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.03.2014
Seks Evliligin Guvencesidir

Cinsel terapist Dr. Cem Keçe, seksinçifti birbirine bağladığını,böylelikle birbirlerinene kadar aşık ve bağlı olduklarını gösterdiklerini,çiftleri stres ve zorlayıcı koşullar karşısındadaha dayanıklıolmalarını sağladığını söylüyor. Ee peki evlilikte bu denli öneme sahip seksi çiftler neden rafa kaldırır?

Evlilikte Seksi Rafa Kaldırmayın

Nasıl ki sigorta tesisatı koruyorsa, sekste evliliği koruyor. Bu nedenle seks evliliğin sigortasıdır, bir sorun çıkar, sigorta atarsa, evin karanlıkta kalması gibi, evlilikte karanlıkta kalabiliyor, çift yolunu kaybediyor, birbirine çarpıyor ve zarar verebiliyor. Özellikle uzun süreli ilişkilerde ve evliliklerde seks rafa kaldırılabiliyor ve bir nevi sigortalar atıyor.

Evlilikte Seks Kaybolunca Geriye Rutin Bir Yaşam Kalıyor...

Seks hayatında sorunlar yaşanmaya başlayınca, romantizm ve birlikte geçirilen zamanların sayısı giderek eksiliyor ve rutin bir yaşam başlıyor. Oysa erkekler erotizmi seviyor, erotizmi istiyor.

Kadınlar Romantizm, Erkekler Erotizm Bekliyor

Kadınlar da romantizmi istiyor ve romantizmi seviyor. Bu nedenle kadın erotizm veriyor, karşılığında romantizm alıyor. Erkek de romantizm veriyor, karşılığında erotizm alıyor. Ve bu uyum tango gibi... Çiftler bu dansı iyi yaparlarsa mutlu oluyorlar ve sigortaları da atmıyor.

Ne Hayatın Anlamı Olmalı Ne de Tamamen Sıfırlanmalı

Seksin yakın ilişkilerdeki rolü çok önemli, ne çok fazla abartıp hayatın anlamı yapmak gerekiyor, ne de seksi tamamen sıfırlamak... Çünkü sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin temelinde seks, seksin temelinde ise sağlıklı ve mutlu bir ilişki yatıyor. Bu nedenle seksi yemek yemek, su içmek gibi bedensel, sevilmek ve değerli olmak gibi ruhsal bir ihtiyaç gibi görmek gerekiyor.

Seks Evliligin Guvencesidir

Seks aşık olunan veya sevilen biriyle mükemmel ve özel bir bağ yaratmasının yanında birçok faydayı da beraberinden getiriyor. Öncelikle seks, var olan ilişkiyi rutin döngüsünden kurtarıp canlı tutabiliyor ve çiftin yorgunluğunu alıyor. Çünkü seks çifti birbirine bağlıyor, birbirlerine ne kadar aşık ve bağlı olduklarını gösteriyor ve onların stres ve zorlayıcı koşullara daha dayanıklı olmalarını sağlıyor. Hatta günde bir kez boşalmak, oksitosin, östrojen ve testosteron seviyelerini dengede tutarak çifti hastalıklardan koruyor.

Cinsel Bir Sorun Varsa Çift Önce Bunu Kabullenmeli

Cinsel sorun çıkmaması için çiftin seks davranışlarını ve cinsel fantezilerini konuşması ve seks dışında tutkuyla birbirlerine dokunmaları gerekiyor. Ancak cinsel bir sorun varsa çiftin önce bunu kabullenmesi tavsiye ediliyor. Daha sonra çiftin kişisel gelişim ve cinsel eğitim kitapları okuyarak çözüm aramaları, başarılı olamadıklarında bir cinsel terapiste başvurmaları önem taşıyor.

Konular :