CİNSEL HAYAT

"Sertleşme Sorunu % 100 Tedavi Edilebiliyor"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 09.05.2013

Sertleşme Sorunu Gençlerde de Görülüyor

İktidarsızlığın erkeğin iç dünyasında psikolojik bir travma yaratabildiğine dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistlerinden pek çok nedeni ve tedavi yöntemi bulunan sertleşme sorunu ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

İktidarsızlık Psikolojik Bir Travmadır

Sertleşme sorunu her ne kadar yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak görülse de son yıllarda gençlerde de görülebiliyor. 40 yaşını geçen erkeklerin yüzde 70'ine yakınında görülen sertleşme sorununda yüksek tansiyon, diyabet, damar sertliği gibi faktörler etkili rol oynayabiliyor.

İktidarsızlığın erkeklerin ruhunda çok derin yaralar açtığını söyleyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe soruna ilişkin bakın neler söylüyor:

"Çok yanlış bir şekilde kadınların bedensel yapılarından dolayı cinsel birleşmeye özel bir hazırlık yapmalarına gerek olmadığı düşünülürken, yine çok yanlış bir şekilde cinselliği başlatan, yöneten ve bitiren taraf olması istenilen erkeklerin ilişkiyi sürdürebilecek halde olmaları yani penislerinin sertleşmesi ve bu sertliklerini sürdürmeleri beklenir. Aksi takdirde erkeklerin erkeklik görevlerini yeterince yerine getirememiş oldukları varsayılır. Oysa sertleşme sorunları yani iktidarsızlık, sürekli yineleyici bir şekilde cinsel bir ilişkiyi başlatacak ölçüde bir sertliği oluşturamama veya ilişkinin devamını sağlayacak kadar sertliği sürdürememektir.

Günümüzde sertleşme sorunu aslında halk arasında iktidarsızlık olarak biliniyor. İktidarsızlık, çoğu zaman erkeğin ruhunda yarattığı psikolojik bir travmadır. Bu sorunla her erkeğin, her zaman ve her yerde karşılaşabilme ihtimali olabilir. Önemli olan doğru olan tedavinin yapılmasıdır çünkü erkeklere yönelik baskılar ve yanlış inanışlar nedeniyle iki kez tekrarlayan sertleşme sorunu çok daha ciddi cinsel problemlere dönüşebiliyor."

İktidarsızlık Sorunu % 100 Tedavi Edilebiliyor

Psikolojik nedenlere bağlı iktidarsızlığın daha kolay tedavi edilebildiğine değinen CİSED Genel Başkanı Dr. Cebrail Kısa ise bu sorunu yaşayanlara yardımcı olacak önerilerde bulunuyor:

"Erkeklerde cinsel iktidarsızlığa neden olan sertleşme problemlerinin, stres, anksiyete ve depresyondan, prostat hastalıkları, tansiyon ve kalp hastalıklarına, penis boyutu kaygısı, erken boşalma korkusu ve partneri tatmin edememe kaygısına, aldatma ve aldatılma korkusu, kıyaslanma korkusuna kadar psikolojik ve fizyolojik (bedensel) olmak üzere pek çok nedeni vardır.

Psikolojik nedenlerden dolayı sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bu sorunu çözüme ulaştırabilme yolları bedensel nedenlerden kaynaklı problem yaşayan erkeklere göre çok daha başarılıdır. Yine de, sorun neden kaynaklanırsa kaynaklansın bir an önce çözümünün bulunması gerekir. Çünkü basit bir sertleşme sorunu bile kendini tekrar edebilir, gün ve gün artabilir ve çok daha fazla sorun yaratabilir.

Erkeğin Kendini Yetersiz ve Güçsüz Hissetmesine Neden Olur

Sertleşme sorunu yaşayan erkek, kendini yetersiz hissedecek, güçsüz olduğu ve partnerini mutlu edemediği için kadınlardan uzaklaşacak, hatta sosyal ilişkilerinde ve iş hayatında başarısızlık yaşayacaktır. Bu nedenle, her ne olursa olsun, çözümünün %100 olduğu sertleşme sorunu ilerlemeden bir uzmanla görüşülmelidir.

“Penisi Kafanıza Takmayın, Sorunların İçin Uzmana Danışın”

CİSED Genel Başkan Yardımcısı Dr. Yasemin Yıldız da Sertleşme sorunu yaşayan erkekler için cinsel terapi olmadan iktidarın tam anlamıyla olamayacağını söylüyor:
"Sertleşme sorununun her ne kadar birkaç tedavi yolu bulunsa da, izlenmesi gereken en mantıklı ve etkili yol cinsel terapistlerin sertleşme problemi yaşayan danışanlarına gösterdikleri yoldur.

İlk Adım Parnterle Konuşmak

Sertleşme sorunu yaşayan bireyin ya da çiftin atması gereken ilk adım, sorun üzerine konuşmak olmalıdır. Bunun tek başına yapılması mümkün olmadığı ve sertleşme probleminin ilk tedavi aşaması sorun üzerine konuşmak olduğu için en hızlı, kesin ve başarılı yol bir cinsel terapistle görüşmek olacaktır. Çünkü cinsel terapist sorunu değerlendirir ve gerektiğinde bedensel bir nedenin ortaya çıkartılması ve tedavisi için bir üroloji uzmanına erkeği yönlendirir. Bu nedenle iktidarsızlığın tedavisi nedenine göredir. İlaç tedavileri, cerrahi protezler, vakum pompaları veya enjeksiyon tedavileri… Her ne olursa olsun tüm bu iktidarsızlık tedavilerinin yanında cinsel terapi süreçleri de eklenmelidir.

Sorunun Kesin Çözümü İçin Cinsel Terapi Önemlidir

Cinsel terapi veya cinsel danışmanlık olmadan diğer tedaviler çoğu zaman bir işe yaramaz. 'Şu şu iktidarsızlığa iyi gelen ilaçları al bu problemden kurtul! ' demek yanlıştır. İlk başta bu ilaçlar çıktığı zaman 'Cinsel terapiye ne gerek var?' denildi. Hatta 'Cinsel terapiler bitti, öldü!' denildi. Ama artık cinsel terapinin gerekliliğini, bu tip ilaçları üreten firmalar bile kabul ediyor. O yüzden diyoruz ki, penisi kafanıza takmayın, cinsel sorunlarınız için bir cinsel terapiste başvurmaktan çekinmeyin."

Konular :