ÇOCUK EĞİTİMİ

4-6 Yaş Arasındaki Çocuklara "Kent Masalları"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.07.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
4 6 Yaş Arasındaki Çocuklara Kent Masalları

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı” adlı sergisine paralel olarak, 4-6 yaş grubundan çocuklar ve aileleri için Kent Masalları adlı yeni bir etkinlik düzenliyor.

Ünlüler Çocuklar İçin Masallar Dinliyor, Resimler Yapıyorlar

Sanat eğitimini erken yaşta başlatarak sanata duyarlı kitlelerin çoğalmasını amaçlayan bu programda, çocuklar aileleri ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen tiyatro sanatçıları ile buluşarak masallar dinliyor ve resimler yapıyorlar.

Söyleşinin Ardından Bir Kent Haritası Tasarlanıyor

İstanbul

Modern; Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında birer defa düzenlenen buluşmaların her birinde farklı bir konuk ağırlıyor. 7 Temmuz 2012 tarihinde Hümeyra, 25 Ağustos 2012 tarihinde Ceyda Düvenci, 1 Eylül 2012 tarihinde ise Hatice Aslan çocuklarla buluşuyor.

Program çocuklara özel uzman eşliğinde Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüz Yılı” adlı sergisinin gezilmesi ile başlıyor. Ardından çocuklar aileleriyle birlikte Hümeyra’nın, Ceyda Düvenci’nin ya da Hatice Aslan’ın onlar için seçtiği bir masalı dinliyorlar. Dinletinin ardından sanatçılarımız çocukların masalla ilgili sorularını yanıtlıyorlar. Program çocukların aileleriyle dinledikleri masaldan yola çıkarak ortak bir resim çalışması yapmaları ile tamamlanıyor.

Etkinlik Takvimi Şöyle:

Hümeyra
7 Temmuz, 10.30 -12.00
Rezervasyon tarihi: 25 Haziran’dan itibaren

Burhan Doğançay’ın İstanbul’un farklı dönemlerine işaret eden yapıtlarını yorumlayan çocuklar ve aileleri Hümeyra’dan, Betül Sayın’ın Beş Çocuk Beş İstanbul masalını dinliyor ve söyleşinin ardından eski İstanbul fotoğraflarıyla bir kolaj çalışması gerçekleştiriyorlar.

Bergüzar Korel

28 Temmuz, 10.30 - 12.00
Rezervasyon tarihi:
16 Temmuz’dan itibaren

Burhan

Doğançay’ın yapıtlarındaki kent yaşamı öykülerini yorumlayan çocuklar ve aileleri, Bergüzar Korel’den Umberto Eco’nun Üç Kozmonot masalını dinliyor ve söyleşinin ardından farklı kültürlere ait sembolleri bir kolaj çalışmasında buluşturuyorlar.

Ceyda Düvenci
25 Ağustos,
10.30 -12.00
Rezervasyon tarihi: 13 Ağustos’tan itibaren

Burhan Doğançay’ın yapıtlarındaki kentlere dair sesleri yorumlayan çocuklar ve aileleri, Ceyda Düvenci’den Behiç Ak’ın Uyurgezer Fil masalını dinliyor ve söyleşinin ardından İstanbul’un seslerini rengarenk resimlerle görselleştiriyorlar.

Hatice Aslan

1 Eylül, 10.30 -12.00
Rezervasyon tarihi: 20 Ağustos’tan itibaren
Burhan Doğançay’ın mekanlardan, olaylardan, nesnelerden yola çıkarak ürettiği sıra dışı kompozisyonları yorumlayan çocuklar ve aileleri Hatice Aslan’dan Italo Calvino’nun Dere Tepe Ter.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR