ÇOCUK EĞİTİMİ

6 Aydan 6 Yaşa Çocukların Uyku Problemine Çözümler

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 08.02.2013 - Güncelleme : 15.07.2022
6 Aydan 6 Yaşa Çocukların Uyku Problemine Çözümler

Bebek ve çocukların uyku sorununa çözüm getirmeyi amaçlayan, ABD’li uzman ve terapist Kim West tarafından kaleme alınan “İyi Uykular, Tatlı Rüyalar” kitabı yeni baskısıyla raflarda yerini aldı.

Uyku Davranışları Tablosuyla Rahat Geceler

İyi Uykular Tatlı Rüyalar El Kitabı, bu metodu kullanarak çocuklarının uyku problemlerine son vermeyi amaçlayan ebeveynler için Uyku Güncesini, Uyku Davranışları Tablosunu ve Uyku Saatlerinin kaydedileceği bir zaman tablosunu da barındırıyor.

Lal Kitapları tarafından yayımlanan ve gördüğü ilgi üzerine ikinci baskısı yapılan kitapta, çocuklarına kaliteli bir uyku düzeni

kurmak isteyen, uykusuzluktan yorgun düşmüş olan ailelere kısa ve öz bir anlatımla 6 ay – 6 yaş arasında uygulayabilecekleri Kim West Metodu’nu anlatılıyor.

Farklı Yaş Gruplarında Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

Kitapta aynı zamanda farklı yaşlar için günlük uyku düzeninin nasıl olması gerektiği de aktarılıyor. Kitapta ayrıca günlük rutinleri ile ilgili bilgi verirken, gündüz uykusu eğitimini, birlikte uyumaya nasıl son verileceğini, eğitimin başarıya ulaşması için ebeveynlerin nasıl bir plan oluşturabileceğini ve en önemlisi bu planı nasıl uygulayabileceklerini anlatıyor.

Pek Çok Aile Bu Sorunun Üstesinden Geldi

Kitapta, ABD’de 20 yıldır uyku koçluğu ve terapistlik yapan Kim West tarafından bilimsel temellere dayanarak geliştirilen metot sayesinde pek çok aile bebeklerinin uyku sorununa çözüm bulduğu belirtiliyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR