ÇOCUK EĞİTİMİ

Ailelerin Yeni Eğlencesi "Çocuk Atölyeleri"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 16.03.2011 - Güncelleme : 14.07.2022
Bahar Dönemi Çocuk Atölyeleri 19 Martta Başlıyor

Yeni fikirler, yeni deneyimler ve yeni atölyeler, baharla birlikte santralistanbul’da çocuklar ve ailelerle buluşuyor. Atölyeler, enerjilerinin bahar aylarında daha da arttığı çocuklar için, kışın harcamak için sabırsızlandıkları enerjilerini rahatça harcamaları için hem iç mekânları hem de dış mekânları kullanmak üzere planlanmış.

Santralistanbul’un bahar dönemi programı, 29 farklı başlıkta toplam 91 atölye çalışmasından oluşuyor. Santralatölye: bilim, sanat, teknoloji üçgeninde herkese kesişebileceği bir tema, başlık, alan yaratıyor.

4-12 yaş grubu çocukların, hafta sonlarında ve uzun süreli tatil dönemlerinde katılımlarına olanak sağlayan atölyeler dönemsel programlar şeklinde, Kış, Yarıyıl Tatili, Bahar ve Yaz dönemi atölyeleri olarak düzenleniyor. “Bilim”, “Sanat” ve “Teknoloji”, atölyelerini ana temalarını oluşturuyor.

Çocuklarıyla Farklı Bir Deneyim Yaşamak İsteyen Ailelerin Tercihi

Ayrıca santralistanbu bu bahar herkesi, Enerji Haftası’na bekliyor. Avrupa ülkelerinde 2005 yılından bu yana düzenlenen Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası’na (EUSEW) Türkiye’den ilk kez santralistanbul bir organizasyonla katılıyor. 11-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan santralistanbul Enerji Haftası kapsamında alternatif enerji kaynakları ve enerji verimliliği temalarını içeren çok çeşitli etkinlikler yer alıyor.

Çocuklar bilim başlığı altında yer verilen atölyelerde, elektrik ve enerjinin eğlenceli yüzü ile tanışıyor ve kendilerinin çalışarak ürettikleri, tasarımladıkları projelere imza atıyorlar. Aktif olarak katıldıkları bu çalışmalarda bir yandan bilime günlük yaşamlarında daha fazla yaklaşırken, bir yandan da tasarım sürecine girerek bilim ile sanatı bir araya getiriyorlar.

Haber vermesi bizden, değerlendirmesi sizden…

Programda yer alan sanat ve teknoloji atölyeleri ise, çocuklarda farklı malzeme, teknik ve yöntemleri kullanarak var olan yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkaran ve onlara bu alanda yeni ufuklar açan aktivitelerden oluşur. Bu yaratıcılıklarını kimi zaman, kollarını sıvayarak bir şeyler pişirirken, kimi zaman kendi sergilerini oluştururken, kimi zaman dans ederken, kimi zaman fotoğraf, video çalışmaları sırasında ortaya çıkarırlar.

Ailelerin çocukları ile birlikte geçirecekleri kaliteli zamanlara ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçtan hareketle santralistanbul, aileler ve çocuklar arasındaki iletişimi zenginleştirmek amacı ile paylaşılan yaratıcı süreç aktivitelerine de programlarında yer vermeye özen gösteriyor.

santralistanbul'iletişim bilgileri:

Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No: 2
Eyüp 34060 İstanbul Turkey

0212 311 78 35 / 77 03

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR