ÇOCUK EĞİTİMİ

"Bahçedeki İncir Ağacı"ndan Haberiniz Var mı?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 19.11.2013 - Güncelleme : 15.07.2022
Bahçedeki İncir Ağacından Haberiniz Var mı

Gazeteci Hakan Bayhan'ın ilk masal kitabı Maceraperest Kerem’in Serüvenleri "Bahçedeki İncir Ağacı" Sevin Okyay’ın önsözüyle Yitik Ülke Yayınları'ndan çıkarak raflardaki yerini aldı.

Hakan Bayhan ilk masal kitabı 'Bahçedeki İncir Ağacı'nda arkadaşlık, dostluk, aile, paylaşım ve birlikte yaşama kültürünün önemini anlatıyor.

Zeynep Şimşek’in resimlediği kitapta, çocukların masal okurken birey olmalarını, doğa ve hayvan sevgisi kazanırken kendilerine güvenmelerini ve bu güvenle kendi kararlarını kendilerinin vermelerinin yolunu çiziyor.

"Bahçedeki İncir Ağacı" masalında, çocukların hayal dünyasının zenginliğine işaret eden Bayhan, Maceraperest Kerem'in kişiliğinde arkadaşlık, dostluk, aile, paylaşım ve birlikte yaşama kültürünün önemini anlatıyor.

Neden Çocuk Masalı?

Hakan Bayhan: "Korku, heves, mutluluk, vicdan, adalet, macera gibi insana dair duyguların temelleri masallarda geçen olağanüstü olaylar ve kişilerle atılıyor aslında. Bu nedenle masalların hayatımızdaki yeri bir başka… Başta kendi çocuklarım olmak üzere tüm çocuklarımızın gelecekte kuracakları hayatlarına masalsı bir katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana."

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR