ÇOCUK EĞİTİMİ

"Berksoy Sanat Akademisi" Her Yaştan Sanatsevere Kapılarını Açıyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.09.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
Berksoy Sanat Akademisi Her Yaştan Sanatsevere Kapılarını Açıyor

Semiha Berksoy Opera Vakfı bünyesindeki "Berksoy Sanat Akademisi" Rumeli Caddesi'ndeki binasında 15 Eylül 2012'de 2012-2013 sezonunda yoğun bir programla her yaştan sanatsevere kapılarını açıyor.

Akademi'de Hangi Eğitimler Veriliyor?

Akademi'de çocuklar içinalanında uzmaneğitmen kadrosuyla, 4-12 yaş grubundaki çocuklar için Yaratıcı Drama, Çocuk Korosu ve Bale eğitimi veriliyor.

Yetişkinlere Özel Eğitimler

Yetişkinler için ise usta eğitimciler gözetiminde Tiyatro Stüdyosu, Yaratıcı Drama ve Bireysel, grup ve kurumsal olarak Diksiyon eğitimi verilmektedir.

Bu Eğitimlerin yanı sıra hem çocukların hem de yetişkinlerin faydalanabileceği, Şan, Solfej, Piyano, Çello, Keman, Gitar ve Caz dersleri bireysel olarak verilmektedir.

Yaratıcı Drama Dersinde Neler Öğretiliyor?

Bu programın amacı; çocukların iletişim becerilerini geliştirmelerini, kendini ifade etme ve özgüvenlerinin gelişimini sağlamak, sorumluluk becerisi ve ekip çalışmasını aşılamak, empati ve problem çözme becerisini ilerletmek, yaratıcılık ve estetik gelişim anlamında ilerlemelerini sağlamak, olumlu düşünmek ve önyargıların kırılması gibi alanlarda ilerleme kaydetmelerini sağlamaktır.

Dersler eğitmenimiz Petek Sözeri tarafından verilmektedir.

Çocuk Korosu'nda Neler Öğretiliyor?

Bu eğitimimizin amacı; 7-12 yaş grubu için müzikal gelişimi, çocukta ritm duygusunu ve sesi eğitmekle birlikte şarkı söyleyerek sosyal bir yaşamın içinde yer almasını sağlamaktır. Derslerimiz, koro öğretmenimiz Saadet Yavuz tarafından verilmektedir.

Anneler ve Kızlarının Vazgeçilmezi Çocuk Balesinde Neler Öğretiliyor?

Derslerimiz bale eğitmenimiz Nur Berkan tarafından verilmektedir.Çocuk Balesi Eğitimi, 4-12 yaş grubu çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal olarak sanatın içinde büyümesine yardım ederek, gelecek yaşamlarında profesyonel dansçılar olarak yetişmesinde bir ilk basamak olma özelliği taşımaktadır.

Tiyatro Eğitiminde Neler Var?

Tiyatro Stüdyosu programlarımız; Prof. Zeliha Berksoy yönetiminde yeni dönem eğitimlerine 15 Eylül 2012 tarihinde başlayacaktır. Üçer aylık üç dönem olarak programlanan eğitimler sonunda başarılı sınıflarımız yıl sonunda Tiyatro Gösterisi gerçekleştireceklerdir. Ayrıca bu yıl ilk defa 16-21 yaş grubu öğrencilerimiz için tiyatro eğitimlerimiz başlayacaktır. Eğitim dönemimiz 1 Ekim-1 Ağustos arasını kapsamaktadır.

DoğruTürkçe Konuşmak İsteyenlere Diksiyon Eğitimi

Prof. Zeliha Berksoy yönetiminde ve konusunda uzman eğitmenlerimiz Tamer Güler, Sefa Tantoğlu, Ali Barışık, Nilay Erdönmez tarafından diksiyon derslerimiz verilmektedir. Özel ders veya grup dersleri olarak eğitimlerimiz verilmektedir.

Müzik Ruhun Gıdasıdır...

Bireysel müzik derslerimiz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mezunu eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR