ÇOCUK EĞİTİMİ

Bir Çocuğun Hikayesini Dinlemek İster misiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 19.07.2012 - Güncelleme : 15.07.2022
Bir Çocuğun Hikayesini Dinlemek İster misiniz

Senaryo, çocuk kitapları, öykü, roman gibi farklı türlerdeki yapıtlarıyla 50 kuşağının verimli ve hareketli kalemlerinden Tarık Dursun K.'nın "Hoşça Kal Küçük" adlı yenikitabı yayınlandı.

"Hoşça Kal Küçük" Can Yayınlarından Çıktı

“Babalar, işlerine giderken hep temiz paktır. Tıraş olurlar, yeni gömlek giyerler, boyunbağı takarlar. Haftada bir kez pantolonları ütülenir. Ayakkabı da boyalıdır. Çocuklar için çözümsüz kalan tek sorun, babaların sabah evden şen şatır çıkıp akşamına yorgun, yarı tükenik, asık yüzlü, sinirli ve her an kavgaya hazır dönüşleridir. Ama anneler, babaları yatıştırırlar. Güler yüzleri kendi yorgunluklarını, tükenikliklerini, günlük kırgınlıklarını saklar. Benim babam, ‘ekmek kavgası’ derdi buna. Belki bundandı o halleri, kim bilir!”

Kitapta Ne Anlatılıyor?

Bir “küçüğün” hikâyesi anlatılıyor bu kitapta. Ev, anne, baba, nine, bebek anlatılıyor; büyümek, yürümek, ana-oğul ilişkisi, kaçış… O küçüğün günbegün kendi dünyasını nasıl oluşturduğuna da şahit oluyoruz. Dünyaya gözlerini açtığı evden başlayarak ona hoşça kal diyeceğimiz yere kadar... Dinlemek ister misiniz?

Yazar Tarık Dursun K. Kimdir?

Tarık Dursun K., 1931 İzmir’de doğdu. Senaryo, çocuk kitapları, öykü, roman gibi farklı türlerdeki yapıtlarıyla 50 kuşağının verimli ve hareketli kalemlerinden biri olarak görüldü. Türk Dil Kurumu, Sait Faik ve Yunus Nadi gibi birçok ödül kazandı.

Hoşça Kal Küçük, Tarık Dursun K.’nın Kırmızı Otobüs romanının ardından Can Çocuk’taki ikinci kitabı.

Yazar: Tarık Dursun K.
Resimleyen: Canan Barış
Yaş aralığı: 12-14
Sayfa: 192
Fiyatı: 20 TL

Okumaktan hiç vazgeçmemeniz dileğiyle…

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR