ÇOCUK EĞİTİMİ

Borusan Contemporary Yaz Okulu Devam Ediyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.07.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
Borusan Contemporary Yaz Okulu Devam Ediyor

Türkiye'nin çağdaş sanat alanındaki ilk ofis müzesi olan Borusan Contemporary'de 'Borusan Contemporary Yaz Okulu' Ağustos ayında devam ediyor.

Dinamik ve eğlenceli bir sanat eğitim programı olan 'Borusan Contemporary Yaz Okulu, 15 katılımcı ile sınırlı olan atölyelerde 7-12 yaş aralığındaki çocuklara temel sanat eğitimi ve güncel uygulamalar üzerine kurulmuş sanatsal bir macera sunuyor.

Programda Çocuklara Sanat Deneyimi Sunuluyor

Ağustos ayında çocuklar Jim Dine’ın baskı çalışmalarını temel alan projelerin yanı sıra maske renklendirmeleri, kömür füzenin kullanıldığı İstanbul peyzaj çalışmaları, kinetik heykeller ve drama eşliğinde pastel boya çalışmaları yapacak.

Ağustos Ayındaki Programda Neler Var?

Program kapsamında temel boyama teknikleri, renk teorisi, resimsel kompozisyon, şekil-zemin ilişkisini temel alan farklı projeler üzerinden çocukların görsel algı ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Merak, Sanata Dönüşüyor

'Borusan Contemporary Yaz Okulu' programı insanın temel güdüsü olan meraktan yola çıkılarak geliştirildi. Yaz Okulu'nda çocukların yaratıcı, üretken, kendine güvenen, keşfetmekten hoşlanan, teknik algı ve becerileri gelişmiş bireyler olmaları hedefleniyor.

Çalışmalar, Perili Köşk'te sergilenen çağdaş sanat eserlerinden ilham alıyor. Eğlenceli bir ortamda çizim, tasarım, boyama, baskı, enstalasyon, kinetik heykel ve birbirinden ilginç malzemelerin denendiği üç boyutlu çalışmalar yapılıyor. Çocuklar, güncel sanatın temel kavramlarıyla tanışıyor.

'Borusan Contemporary Yaz Okulu' programı, 20 yıllık sanat eğitimi deneyimi bulunan, bu alanda saygın bir yere sahip olan uzman sanat eğitmeni Gazi Selçuk yönetiminde yürütülüyor. Selçuk'a Borusan Contemporary Çocuk Atölyeleri'nde de yer almış olan, çağdaş sanat üreten genç sanatçı İlke Yılmaz eşlik ediyor.

Katılım Şartları Şöyle:

Program, iki hafta sonunu (dört gün) kapsıyor.

15 katılımcı ile sınırlı olan atölyeler, 7-12 yaş aralığına hitap ediyor.

Katılım ücreti: 130 TL (Yemek ve Malzeme dâhil)

Rezervasyon için 0212 362 00 96 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR