ÇOCUK EĞİTİMİ

Bu Dünya Hepimizin

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.03.2011 - Güncelleme : 14.07.2022
Bu Dünya Hepimizin

Konusu:Bu dünyada olup biten olumsuzluklara, insanların diğer insanlara ve yaşadıkları Dünyaya verdikleri zararlara dayanamayan "Bilgin Dede", kendisine bir uzay aracı yapar.

Bu dünyadan uzaklaşmak, yaşayabileceği başka bir Dünya bulmak istemektedir. İsteğini torunu Duygu'ya anlattığında, Duygu "neden bu Dünyadan gitmek istediğini" dedesine sorar. Dedesi de anlatmaya başlar: İnsanların nasıl hayvanları acımasızca yok ettiklerini, çöpleriyle çevreyi kirletip gürültüleriyle diğer insanları nasıl rahatsız ettiklerini, gecekondulaşmayı, çarpık yapılaşmayı, ağaçların yok edilişini, çıkarlar uğruna Dünyanın talan edilişini, çocukların oyun alanlarının kalmayışını, kirli sağlıksız bir Dünyada hastalıkların oluştuğunu, savaşların anlamsızlığını...
Bilgin Dede bütün bunları anlatırken, anlatılanlar sahnede canlandırılır ve Duygu canlandırılan olayların içinde bulur kendini. Duygu olumsuz olaylara karşı koymaya, çözümler bulmaya çalışır ama çoğunlukla başarısız olur. Buna rağmen uzay aracıyla Dünyayı terk eden dedesiyle gitmek yerine, bu Dünyada kalıp olumsuzluklarla mücadele etmeye karar verir.

Uygur Çocuk Tiyatrosu, İstanbul Shopping Festetkinlikleri kapsamında Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi'nde çocuk severlerle buluşuyor.

"Bu Dünya Hepimizin" adlı,2 perdelik,müzikli ve danslı çocuk oyununun programı şöyle:

26 Mart 2011, Saat: 17:00 ve 19:00

27 Mart 2011, Saat: 16:00 ve 18:00

Yazan ve Yöneten: Birol ENGELER

Oynayanlar:
Bahadır ELMAS
Deniz ÇEKÜÇ
Sultan Çelik
Saffet ÖZTÜRK
Cevher GÜZEY
Ezgi TOMBUL
Birol ENGELER

Müzik : Ozan ÖZKÖK
Koreografi : Mana UYGUR
Kostüm : Aygül Kostüm Evi
Ses ve ışık : Filiz Senger
Afiş Tasarım : Özlem TAŞEL

Genel İrtibat Telefonu : 0538 505 25 11

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR