ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuğunuzun Ritim Duygusunu Geliştirmenin Yolu

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.06.2013 - Güncelleme : 14.07.2022
Çocuğunuzun Ritim Duygusunu Geliştirmenin Yolu

Var olan her şeyin kendine ait bir ritmi olduğunu biliyor muydunuz? İşte İstanbul Oyuncak Müzesi'nden 9-12 yaş grubuna yönelik harika bir ritim atölyesi etkinliği.

"Düşe Kalka Ritimlerle Oynama" Atölyesi Temmuz Ayında Başlıyor

Aldığımız her nefes nasıl bir ritim içindeyse, doğadaki her şeyin kendine ait ritmi var, tıpkı oyuncakların olduğu gibi.

Ritmin Yaşamla İlişkisi Nedir?

İstanbul Oyuncak Müzesi'nde İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Dikmen Seymen'in eşliğinde "Ritim nedir ve Yaşamımızla nasıl ilişkilendirilir?" gibi soruların yanıtlarını bulacağız. Bu yolculukta bize oyuncak trenler, teneke trampetler, atlıkarıncalar eşlik edecekler.

9-12 Yaş Grubuna Özel Atölye Çalışması

Orff ve Dalcroze Eurythmics ( Hareket duyum ) yöntemlerinden hareketle ve Çoklu Zeka ile ilişkilendirilerek geliştirilen program 9-12 yaş arası çocuklar için Ritmik alfabe ve Hareket duyum eşliğinde uygulama ve üretme süreçlerini kapsamaktadır. Bu atölyede çocuklar Bütünsel öğrenme süreci içinde birlikte eğlenerek üretecek, öğrenirken hissedecek, ortak hareketle ortaya çıkan işi paylaşacaklardır.

Eğitimler 3 Hafta Sürüyor

9-12 yaş grubuna yönelik "Düşe Kalka Ritimlerle Oynamak" adlı atölye çalışmamız, 9 Temmuz'da başlayacaktır. 3 hafta sürecek çalışmalar Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 11:00-12:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Atölye katılım ücreti toplam 360 TL + KDV'dir.

Kayıtlar başladı

. Ayrıntılı bilgi ve kayıt ; 0 216 359 45 50 - 51
Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR