ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 15.01.2011 - Güncelleme : 15.07.2022
Ceren - Kırmızı Işık Yandı Dur

Yazarı: Prof. Dr. Sabiha Paktuna

Yayın Evi: Boyut Yayın Grubu

Sayfa Sayısı: 120 sayfa

Konusu: Çocuğunuz sınav stresi mi yaşıyor? Ya da yalnız uyuyamıyor, kardeşini kıskanıyor, iştahsızlık çekiyor ve hırçın mı? Herkes çocuğunun davranışlarını gözlemleyerek yaşadığı korkuların şifrelerini çözme becerisine sahip olmak ister ancak bunun yollarını bilimsel gerçeklere ve otuz yıllık gözlemlere dayanarak öğrenmek isyenler için Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’in size bazı önerileri var.

Keskin, yeni kitabında, her yaştan çocuk sahibi anne babalar için son derece önemli incelemelerine yer veriyor. Kitapta öncelikle lisan yeteneği gelişmiş bir yetişkinin dahi anlatmakta zorlandığı anksiyete duygu durum bozukluğunun bir çocukta yaratabileceği çaresizliğe ışık tutuyor.

Bir korku hali ve ölüm hissi olan anksiyete, doğumdan itibaren bir çocuğun uyku ve beslenme düzenini bozarak onun yaşam kalitesini ve gelişmesini olumsuz etkileyen bir durumdur.

Ayrıca dikkat eksikliği ve öğrenme sorunu olarak da çocuğun akademik hayatını etkiler. İşte sözlerin dahi anlatmakta yetersiz kaldığı bu durumda, bu kitap sayesinde çaresizliği bir kenara bırakıp çocuğunuzun yaşamakta olduğu anksiyetenin şifrelerini çözebilirsiniz. Üstelik birbirinden renkli görseller ve bizzat çocukların kalemlerinden çıkmış resimler kitabın kolayca anlaşılmasını sağıyor.
Profesyonel hayatı boyunca analitik çözümlemeci özelliği ile gündelik hayatta rahatlıkla uygulayabileceğimiz kolay stratejiler ve önerilerle, Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’in bilgilendirici kalemi, bir kez daha ebeveynlerin yoluna ışık oluyor. Her anne babanın mutlaka edinmesi gereken bir başucu kitabı.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR