ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklar İçin En Güzel Tatil Hediyesi

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.07.2014 - Güncelleme : 15.07.2022
Cocuklar Icin En Guzel Tatil Hediyesi

Çocuk ve ilk gençlik yayınlarıyla büyük bir bilgi birikimine sahip olan Bulut Yayınları, yeni bir çocuk dizisine başladı. Dizinin ilki "Evliya Çelebi ile İstanbul'u Geziyorum" kitabı, okurlarla buluştu. Erdem Seçmen'in yazdığı, Şebnem Aydın Gündüz'ün resimlediği kitap, çocukların yaz tatillerini daha verimli bir şeklide geçirmeleri için eşsiz bir kaynak.

Çocuklar İçin En Güzel Tatil Hediyesi

Kız Kulesi efsanesi, "Atı Alan Üsküdar'ı geçti" sözünün nereden geldiği, Beyazıt Kulesi'nin öyküsü ve "kediler şehri" olarak anılan İstanbul'un ne zaman "köpekler şehri" olduğu gibi ayrıntıların masalsı bir üslupla kaleme alındığı kitapta, çocuklar Evliya Çelebi ile düşsel bir yolculuğa çıkıyor adeta. Yayınevi, dizinin devam kitaplarıyla ilçe ilçe İstanbul'u tanıtacaklarını müjdeliyor çocuklara.

Kitabın Tanıtım Bülteninden:

"

Yaşadığımız bu şehri, şu kocaman İstanbulu tanımıyoruz" dediğinde kardeşim şaşırmıştım. "Nasıl olur?" dedim kendi kendime. İlk işim babamla konuşmak oldu. O da bana önce Evliya Çelebinin Seyahatnamesini okumakla başlayın, dedi.

Seyahatnamenin İstanbulu anlatan kitabını aldık, yavaş yavaş okumaya başladık. Yaşadığımız heyecanı, sanki Evliya Çelebi ile sohbet eder gibi geçen saatlerin tadını anlatamam. Düş gibiydi. Sanki Evliya Çelebinin kapısını çalmış ve "Bize şehrimizi anlatır mısınız?", demiştik de, Çelebi de anlatmaya koyulmuştu. O anlattı biz dinledik, biz dinledik o anlattı. Düşsel bir yolculuğa çıkmıştık Evliya Çelebiyle. İşte bu İstanbul yolculuğunu paylaşalım istedik sizinle arkadaşlar.

Sayfa Sayısı: 32

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Bulut Yayınları

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR