ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklar İçin Fotoğraf Yaz Okulu

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.07.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
Çocuklara Özel Fotoğraf Eğitimi

Yaz tatilinde çocuklarınızın keyifli bir hobi edinmesini ister misiniz? Öyleyse işte çocuğunuza özel bir fırsat: Fotoğraf Yaz Okulu.

Çocukların Duygusal ve Sosyal Gelişimine Katkıda Bulunuyor

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde psikolog eşliğinde yaş gruplarına göre özel hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar ve gençler dünyaya farklı bir gözle bakıyor. Kadıköy Bahariye Caddesi’ndeki merkezde gerçekleşecek eğitimlerde çocukların ve gençlerin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunularak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları hedefleniyor.

Öğrenciler Temel Fotoğraf Bilgileri Öğrenerek Uygulama Çekimleri Yapıyor

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan eğitimler 3 hafta sürecek. Haftaiçi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleşecek olan program sonunda öğrencilerin çalışmaları PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde sergilenecek. Program kapsamında öğrenciler temel fotoğraf bilgilerini öğrenerek, uygulama çekimleriyle birlikte bir yandan dış dünyaya tanıklık ederken, diğer yandan aileler, çocuklarının iç dünyasına yolculuk yapacaklar.

Programda Neler Var?

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu’nda 7-11 Yaş grubu için hazırlanan derslerde öğrenciler Fotoğraf makinesini oluşturan parçalar, Işık, Hareket, Doğru Kompozisyon, Doğayı keşfetme ve Yakın Çekim ve Picasa programını kullanmayı öğrenecekler. 12- 16 Yaş grubu eğitim içeriği ise Dijital Fotoğrafçılık, Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları,Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularından oluşuyor. Eğitimler 2 uygulama gezisiyle destekleniyor.

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu, 3 ayrı dönemden Oluşuşorn

1.

Dönem: 25 Haziran - 09 Temmuz 2012, 2. Dönem: 16 - 30 Temmuz 2012, 3. Dönem : 6 - 20 Ağustos 2011 tarihleri arasındagerçekleşecek. Eğitimler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılacaktır.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, “Neden çocuklar için fotoğraf eğitimi?” sorusuna şu yanıtlarda bulunuyor:

Zihinsel gelişime katkıları

Görsel algıları güçlenir. Farklılıkları ve detayları daha iyi görürler. Dikkat süreleri artar. Düşünme, odaklanma ve kurgulama becerileri gelişir. Estetik bakış açısı kazanırlar.

Duygusal gelişime katkıları

Duygu ve düşüncelerini farklı bir yöntem ile ifade edebilmeyi öğrenirler. Yeni ve kendilerine özgün şeyler üretebildiği için mutlu olurlar. Merak duygularıgelişir. Sezgileri güçlenir. Yaratıcılıklarını, onlara sunulan ortamda özgürce gösterirler.

Sosyal gelişime katkıları

İçinde bulundukları her grupta özgün eserleri ile kendilerini gösterebilirler. Farklı olmaktan çekinmezler. Aynı konuya farklı şekillerde bakabilmeyi öğrenirler. Empati duyguları gelişir. Ekip içinde çalışmayı ve paylaşımda bulunmayı severler.

Hareket gelişimine katkıları

El-göz koordinasyonları gelişir.

Dersler:

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Temel, ileri, portre, doğa, makro, still life fotoğraf dersleri, Marka/model bazlı makine ve lens eğitimleri, Konulu atölyeler, Püf noktası eğitimleri, Usta fotoğrafçıların katıldığı atölyeler, Ev hanımları için pratik fotoğraf eğitimi, Çocuklar için eğlenceli fotoğraf eğitimi, Fotoğraf makinesi ile video çekim dersleri, Temel ve ileri görüntü işleme programlarıeğitimi, Baskı atölyesi, Amatör sinema/video dersleri ve amatör post prodüksiyon dersleri (montaj) veriliyor.

Etkinlikler de Neler Var?

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde ayrıca fotoğraf sergileri, Usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşiler, Periyodik slayt gösterileri, Fotoğraf konulu film gösterileri, Donanım ve yazılım konulu film gösterileri ve Periyodik fotoğraf gezileri düzenleniyor.

Bilgi Merkezi

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde yer alacak Fotoğraf Müzesi’ndefilmler, makineler, lensler, baskı aparatları, dijital ve analog makine parçaları sergileniyor.

Kütüphane bölümünde farklı dillerde yüzlerce fotoğraf yayını ve dergiye erişim imkanı bulunuyor.

Merkezde bulunacak KIOSK’lardan farklı dillerde binlerce e-dergi, e-kitap, soft dokümanlar, videolar ve fotoğraf belgeleme arşivine kolayca erişilebiliyor.

Baskı Merkezi

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların farklı boyutlardaki fotoğraf baskı talepleri PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde karşılanabiliyor.

Canon Görsel Akademi

Canon makine satın alanlara fotoğraf veya video eğitimi veren Canon Görsel Akademi, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde faaliyet gösteriyor.

İletişim ve Kayıt İçin:

Mesude Bülbül

0216 418 19 76 - 0216 418 01 74

Adres: Bahariye Caddesi Kuzu Kestane Sokak No: 16 Kadıköy İstanbul

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR