ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.11.2011 - Güncelleme : 14.07.2022
Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

"GA Çocuk, Yapı Kredi Kültür Sanat ileYaratıcı Drama" ile çocuklara yaratıcı drama yöntemiyle,aralık ayında okuma saatleri atölyeleri oluşturdu.

Yaratıcı drama çalışmalarında,çocukların davranış ve tutumları çok doğal ve net ortaya çıkar. Bu bilinçten hareketle düzenlenen etkinlikte, çocuklar hem yaşayarak hem de eğlenerek kitap okumanın keyfine varıyor.

Çocukların yaş ve seviyelerine uygun olarak düzenlenen atölyelere katılım için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

3Aralık 2011 Cumartesi Günkü Program:

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

Yaratıcı Drama Yöntemiyle Kitap Okuma Atölyesi
Boyacının Penguenleri

Yöneten: Özlem Seller
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. kat, saat: 11.00-12.00

Hayvan sevgisi üzerine, bir ailenin dayanışma ve sevgi dolu hikâyesi...

Bu keyifli kitap, boyacılık yaparak ailesini geçindiren Bay Popper’e günün birinde Güney Kutbu’ndan kocaman bir paket içinde penguen gönderilmesiyle başlıyor. Kutuplara çok meraklı olana Bay Popper bu hediyeden çok memnun kalıyor ve buzdolabını yuvaya dönüştürüyor.

Bir süre sonra başka penguenler de gelince, onları bodruma koyduğu kocaman buzdolabında beslemeye başlar. Yine de toplam 12 pengueni beslemek zar zor geçinen aile için hiç de kolay değildir.

Zamanla penguenlerin ünü tüm ülkeye yayılır, Popper ailesi penguenleri gösteri için özel olarak eğitir ve penguenler ülkenin en meşhur sahnesinde gösteri yapmaya başlarlar, gösteriler pek çok kentte tekrarlanır. Penguenler için bu kadar çok seyahat ve gösteri fazla yorucudur, Bay Popper’ın gösterileri bırakıp, çok sevdiği penguenleri için en iyi çözümü bulması gerekmektedir.

Popper’dan öğrenecek çok şey var diyen Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller ile problemleri birlikte çözmeye ne dersiniz? Bu eğlenceli dakikalara 8-12 yaş grubu tüm çocuklar davetlidir.

Etkinlik, 8-12 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır. Katılmak için 0212 252 47 00/503 no.lu telefondan rezervasyon yapmanız gerekiyor.

10 Aralık Cumartesi Günkü Program:

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ
HAZERFAN'IN İZİNDE… GÖKYÜZÜNDE

Yöneten: Özlem Seller
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. kat, saat: 11.00-12.00

Arslan Sayman, Yapı Kredi Yayınları’nın yayımladığı Hezarfen’in İzinde… Gökyüzünde kitabında, büyük-küçük hepimizin bu ortak ve belki insanlık kadar eski düşünü, küçük kahramanımız Onat üzerinden anlatıyor. Hezarfen Ahmed Çelebi’ye ve Vecihi Hürkuş’a selam etmeyi de unutmuyor. Kitaptaki kahramanlar ise Cansu Kaykaç’ın güzel resimleriyle varlık kazanıyor.

Uçmak… Hepimizin düşü değil mi? Gökyüzünde kuşlar kadar özgür, bulutlar kadar hafif, yıldızlar kadar parlak olmak ister misiniz? Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller size yol gösterecek… 7-9 yaş aralığındaki tüm çocuklar bu unutulmaz yolculuğa davetlidir…

Etkinlik, 7-9 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır. Katılmak için 0212 252 47 00/503 no.lu telefondan rezervasyon yapmanız gerekiyor.

17 Aralık 2011 Cumartesi Günkü Program:

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ
AYICIK İLE FARECİK'İN MACERALARI - YILBAŞI AĞACI

Yöneten: Özlem Seller

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi

, 1. kat, saat: 11.00-12.00

Belçikalı yazar ve çizer Gabrielle Vincent’ın 1980’li yılların başında yarattığı Ayıcık ile Farecik’in Maceraları sizi bambaşka dünyalara sürükleyecek… Özgün adı Ernest et Célestine olan ve yayınlandığı dönemde Avrupa’da büyük bir ilgiyle karşılanan Ayıcık ile Farecik, çocukların duygusal gelişimine önem veren hikâyeler anlatmasıyla dikkat çekici bir başyapıt…

Birbirinden heyecanlı altı maceraya Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller ile “merhaba” demeye hazır mısınız? 4-6 yaş aralığındaki çocukları bu keyifli etkinliğe bekliyoruz…

Etkinlik, 4-6 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır. Katılmak için 0212 252 47 00/503 no.lu telefondan rezervasyon yapmanız gerekiyor.

17 Aralık 2011Cumartesi Günkü Program:

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ
PİRİNÇ LAPASI VE KÜÇÜK EJDERHA

Yöneten: Özlem Seller
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1. kat, saat: 12.15-13.15

Bir sabah uyanıp da her gün

yaptığınız şeyleri tekrar etmekten sıkılırsanız ne olur? Her gün pirinç lapası yiyen, bir gün bundan sıkılan küçük ejderha, yeni keşiflerde bulunmak üzere yollara düşer. Sonunda, akşama sofrada yine pirinç lapası vardır karşısında… Hayatında pirinç lapasının yerini değiştiremese de, yeni dostlarıyla belki de hayatını değiştirecek küçük ejderhanın hikâyesi…

Küçük ejderha’nın sevimli maceralarını Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller’le birlikte okumaya ve oynamaya hazır mısınız? Hayatınızı değiştirecek sihirli maceralara
Etkinlik, 5-7 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır. Katılmak için 0212 252 47 00/503 no.lu telefondan rezervasyon yapmanız gerekiyor.

24 Aralık 2011, Cumartesi Günkü Program Şöyle:

Çocuklara Okumayı Sevdiren Atölye Çalışmalarını Kaçırmayın

YARATICI DRAMA YÖNTEMİYLE KİTAP OKUMA ATÖLYESİ
HAYALET GİŞE - MİLO'NUN AKIL ALMAZ SERÜVENİ
YÖNETEN: ÖZLEM SELLER
Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi
, 1. kat, saat: 11.00-12.00

Canı sıkılan ve yapacak hiçbir şey bulamayan Milo'yu okuldan eve geldiğinde mavi bir paket beklemektedir. Göndericisi bilinmeyen pakette gidilmesi önerilen yolun girişine yerleştirilecek bir gişe, bir harita ve yolda lazım olabilecek birkaç parça şey vardır. Milo kutunun kendisine geldiğinden emin olamasa da direktifleri yerine getirip gişeyi ve yolu kuruyor, sonra da Sözcükkent'e doğru yola çıkar. Yolunun üzerinde önce Beklentiler Diyarı, sonra Bungunluk Diyarı var. Her biri ona Sözcükkent'e gitmeden önce edinmesi gereken tecrübeleri sunacaktır.

Kelimeler üzerine kurulmuş düşündürücü, öğretici ve eğlenceli bir masal dünyasında, canı çok sıkılan bir çocuğun serüveni! Gelişim Atölyesi Genel Müdürü Özlem Seller 9-14 yaşındaki tüm çocukları bu keyifli tecrübeye bekliyor.

Etkinlik, 9-14 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır. Katılmak için 0212 252 47 00/503 no.lu telefondan rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR