ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklara Özel Kağıt Kıvırma Yarışması

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.01.2013 - Güncelleme : 14.07.2022
Çocuklara Özel Kağıt Kıvırma Yarışması

Rengarenk kağıtlarla yapılan eserlerin yarıştığı "Quilling yarışması"na başvuru 18 Ocak 2013 Cuma günü sona eriyor.

İlkokul ve Ortaokul 4.-8. sınıflarar arası düzenlenen yarışmayı kazananları onlarca hediye bekliyor.

"Quilling" ince kağıt şeritlerinin bir iğne etrafında dolanarak hazırlanan şekillerin birleştirilerek desenlerin yaratıldığı bir el sanatı.

İlk kullanıcıların kuş tüyü, (İngilizce "quil") kullanmalarından dolayı bu isimle anılan, daha sonra ince gümüş ve altın tellerin kullanıldığı bu sanat, 15. yüzyılda kağıtlarla yapılmaya başlanmış.

Kağıtların, herhangi bir kesiciyle kesilmesi sonrasında, bu kağıtları cetvel ya da kürdan gibi quilling aleti yerine kullanabileceğiniz bir yardımcıyla dolayarak şekiller oluşturabiliyorsunuz. Bu şekilleri tutkal ile birleştirerek, bir dosya kağıdına ya da renkli fon kartonlarına üzerine yapıştırarak rengarenk üç boyutlu resimler yapabilirsiniz.

Zor olmayan ve biraz sabırla yapılabilecek bu renkli çalışmaya başlamak için Quilling yarışması, çocukları özendirecek bir fırsat sunuyor.

Birbirinden Güzel Hediyeler Çocukları Bekliyor

Çocuklara Özel Kağıt Kıvırma Yarışması

Yarışmanın Kuralları Neler?

Yarışmaya "Quilling" kağıt kıvırma tekniği kullanılarak serbest temada yapılacak el işi çalışmaları kabul ediliyor. Yarışma için yollanan eserler için Canson Vivaldi 120 gram ve/veya Canson Colorline 150 gram fon kartonları kullanılması zorunlu.

Çocukların bu şartlara uyan el işi çalışmalarını 18 Ocak 2013 saat 18:00'a kadar "Canson quilling kağıt kıvırma yarışması, Umur Kırtaseyi San. ve Tic. A.Ş. Esenşehir Mahallesi, Dudullu OSB 2. Cadde No:5, 34776 Ümraniye İstanbul" adresine iadeli taahhütlü posta ya da gönderici ödemeli kargo ile yollamaları gerekiyor.

Canson ve Umur Kırtasiye birlikteliğiyle düzenlenen yarışmanın hediyelerini görmek için tıklayın.

Quilling tekniğini öğrenmek ve örnek çalışmaları görmek için http://projedenizi.com/CansonQuilling.htmltıklayın.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR