ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklara Özel Ücretsiz Felsefe Atölyesini Kaçırmayın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 11.04.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
Çocuklara Özel Ücretsiz Felsefe Atölyesini Kaçırmayın

Yıllarını çocuklara ve gençlere felsefeyi anlatmaya, onların eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmeye adamış bir “düşünür” olarak Nuran Direk, 14 Nisan 2012 tarihinde Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde olacak. Direk; çocuklarımızı düşünmenin, düşünerek üretmenin, anlamın ve anlayışın evreninde dolaştırarak, saf zihinlere algının kocaman kapılarını açacak.

Filozof Çocuk”, “Bilgin Çocuk”, “Çocuklarla Felsefe” ve” Küçük Prens Üzerine Düşünmek”, kitaplarının yazarı olan Nuran Direk; 14 Nisan günü 14.00 – 14.45 saatleri arasında Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde çocuklarla felsefi düşünce ve düşünmenin metodolojisi hakkında söyleşecek.

Yıllarını çocuklara ve gençlere felsefeyi anlatmaya, onların eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmeye adamış bir “düşünür” olarak Nuran Direk; 45 dakikalık söyleşi sırasında “Neden felsefe?” sorusunu yanıtlayacak, çocuklara kendilerini gerçekleştirmenin anahtarı olarak felsefeyi önerecek.

Sorumluluk, mutluluk, özgürlük, iyi ve kötü, büyümek gibi varoluşun temel kavramlarına da değinerek Fransız yazar Antoine de Saint-Exupéry'nin ölümsüz eseri Küçük Prens’i çocuklarla tartışacak. Söyleşinin bitiminde “Küçük Prens Üzerine Düşünmek” adlı kitap, etkinliğe katılan çocuklar için yazarı Nuran Direk tarafından imzalanacak.

Çocuklarımızı bilgelik sevgisi kazanmış, ezberin dışına bakabilen, gelişmiş bireyler olarak topluma kazandırmanın çok önemli bir yönü olarak felsefe, zengin hayal dünyasının yani sanatın da desteğiyle çocuklarla buluşuyor.

Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi- GA Çocuk ortak projesi olan etkinliğe katılım ücretsizdir.

Etkinlik Programı Şöyle:

Nuran Direk’le Küçük Prens Üzerine Düşünmek”
Yer: Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi
Tarih: 14 Nisan 2012, Cumartesi
Saat: Atölye: 14.00 – 14.45
İmza: 14.45 – 15.30

Nuran Direk Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. 1965 yılından 2005 yılına kadar felsefe öğretmeni olarak sırasıyla Galatasaray Lisesi, Özel Saint Benoit Lisesi, Özel Saint Pulchérie Fransız Lisesi gibi prestijli okullarda felsefe öğretmenliği yapmış. Bu kutsal mesleğin yanı sıra 1992 yılından beri Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı olarak görev yapmakta. Ülkemizde felsefe eğitiminin gelişmesine katkı sağlamak üzere Çocuklar İçin Felsefe alanında takdire değer çalışmalar yapan Direk, liselerde felsefe kulüplerinin kurulmasına öncülük etmiş, ülkemizde Felsefe Olimpiyatları’nı düzenlemiştir. Ayrıca Uluslararası Felsefe Olimpiyatları’nın beş kurucu üyesinden birisidir ve halen Türkiye Felsefe Kurumu Çocuklar İçin Felsefe Birimi Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Nuran Direk’le “düşünmek” üzere...
"

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR