ÇOCUK EĞİTİMİ

"Elma Kurdu Kırtık" Şehir Tiyatroları'nda!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.12.2016 - Güncelleme : 14.07.2022

Elma Kurdu Kırtık Şehr Tiyatroları Sahnelerinde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, B. Çağatay Çakıroğlu ve Ö. Barış Bakova’nın yazdığı Elma Kurdu Kırtık adlı oyunu bu hafta seyircisiyle buluşturuyor.

B. Çağatay Çakıroğlu’nun yönettiği oyun, 22 Aralık 2016 Perşembe günü saat 14.00’de Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde prömiyerini yapıyor.

Oyunun konusu:

Zamanın birinde çok yaşlı kocaman bir elma ağacı varmış. Rüzgarda tatlı tatlı sallanan bu ağaç, çevresindekilere gölge yapar onları güneşten korurmuş. İnsanlar o ağaçtan güzel elmalar toplar sevdiklerine dağıtırmış. Sadece insanlar mı? Hayvanlar da çok severmiş bu ağacı, hatta bir çoğunun evi bu ağaçmış. Karıncalar, arılar, kelebekler, çekirgeler, kuşlar...

Elma Kurdu Kırtık Şehir Tiyatroları Sahnelerinde

Hepsi bu ağaçta birlikte yaşar, şarkılar söylermiş. İşte Elma Kurdu Kırtık da bu ulu elma ağacında yaşarmış. Kırtık, bir gün hayal ettiği mükemmel elmayı bulmak için yola koyulmuş. Sahip olduklarının değerini bilmeyen, arkadaşlarını ve komşularını hor gören Kırtık, bu yolculukta mükemmel elmaya ulaşmak yerine çok daha kıymetli bir şeyin farkına varmış...

Elma Kurdu Kırtık Şehir Tiyatroları Sahnelerinde

Dramaturgisini Hande Ören’in, sahne ve kostüm tasarımını Almila Altunsoy’un, ışık tasarımını Murat Selçuk’un, müziğini Didar Çakıroğlu’nun, efektlerini Hamza Değirmenci’nin yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda; Elyesa Çağlar Evkaya ve Seda Çavdar rol alıyor.

Oyun, 22-30 Aralık 2016 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR