ÇOCUK EĞİTİMİ

Hem Eğlenceli Hem Eğitici Cumartesi Atölyeleri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.11.2011 - Güncelleme : 14.07.2022
Hem Eğlenceli Hem Eğitici Cumartesi Atölyeleri

Mucizeler Dünyası Çocuk Evi’nin 1-9 yaş arasındaki çocuklara yönelik Cumartesi Atölyeleri, 3 Aralık Cumartesi günü başlıyor.

İstanbul’un Akatlar ilçesindeki Mucizeler Dünyası Çocuk Evi’nde her cumartesi 10:00–15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek atölyelerde, farklı yaş gruplarından çocuklar hem düzeylerine göre eğitim alırken hem de eğlenceli zaman geçirecek.

"
Atölyeler kapsamında; 1–3 yaş arası çocuklara yönelik Playorena oyun grupları ve sanat etkinlikleri; 3–6 yaş arası çocuklara yönelik İngilizce, yoga, oyun kurma ve golf; 5–9 yaş arası çocuklara yönelik golf, mandala çalışması ve medidatif drama çalışmaları yapılacak.

Atölye çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru için; Mucizeler Dünyası Çocuk Evi’ne (212) 279 10 71-72 telefon numaralarından veya basak@mucizelerdunyasi.com e-posta adresinden ulaşılabilir.

İletişim İçin
Başak Yükselal
E-Posta: basak@mucizelerdunyasi.comTelefon: (212) 279 10 71-72
Adres: Gelincik Sokak No:2/11 (Mayadrom AVM arkası) Akatlar İstanbul

Atölyeler Hakkında

PLAYORENA
Playorena oyun tecrübesi, eğlenceyi başrole taşıyarak çocuğun becerilerini geliştirmeye yönelik bir eğitim programıdır. Playorena programının felsefesini; “gelişimde uygunluk” ve “çocuk odaklılık” oluşturmaktadır. Playorena’da; çocuğun programın gerekliliklerini yerine getirmesi yerine programın çocuğun ihtiyaçlarını karşılaması beklenir. Playorena programı, her bir çocuğun kendi potansiyeline ulaşma heyecanından keyif aldığı bir ortamın sağlandığı felsefeyi yansıtır. Her çocuk hevesli bir öğrenci olmaya teşvik edilir.

OYUN KURMA
Oyun Kurma; bilişsel davranışcı bir oyun eğitimidir. Pedagog tarafından çocuğun yaşına, tanısına ve genel ihtiyacına göre tasarlanmaktadır. Oyun; çocukların zihinsel, sosyal ve psikolojik gelişimini destekleyen en önemli oluşumlardan biridir. Oyunlar, çocukların farklı ihtiyaçlarını ortaya çıkarır ve çocuğun gelişiminde önemli rol oynar. Oyun Kurma Atölyesi; çocukların ellerindeki materyalleri faydalı şekilde kullanmalarına olanak tanıyarak, oyun kurma becerilerini geliştirir.

MANDALA
Çocukların boyama şekli ve kullandıkları renkleri analiz ederek, ebeveynlerin çocuğun iç dünyasını tanımasını sağlar. Mandala çalışmasına katılan çocukların grup çalışmalarında, okullarda veya sosyal etkinliklerde çok daha uyumlu oldukları gözlemlenmiştir. Bu çalışma; çocukların dinleme ve uygulama becerilerinde de olumlu sonuçlar vermektedir. Mandala atölyesi; çocuğun çevresine yaklaşımını, iletişimini ve motivasyonunu artırarak, başarı çizgisini büyük ölçüde yükseltmektedir.

MEDİTATİF DRAMA
Meditatif Drama; çaba harcamadan zihni kendi özüne ulaştıran doğal bir yöntemdir. Zihin, yaratılan hikayenin içinde kendine yön bulur. Çocuklar bu yöntemle; ifade güçlüklerini, ders veya sosyal yaşamlarında yaşadıkları zorlukları hayal güçlerinin yardımıyla çözerler.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR