ÇOCUK EĞİTİMİ

İstanbul Oyuncak Müzesi Bayramda Çocukları Bekliyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.10.2011 - Güncelleme : 14.07.2022
İstanbul Oyuncak Müzesi Bayramda Çocukları Bekliyor

İstanbul Oyuncak Müzesi Bayram ve kasım ayı etkinliklerine davet ediyor.

Faber Castell ile Hayallerimin Atölyesi

Uzman eğitimciler ile 4-8 yaş arası çocuklar için düzenlenen atölye çalışmasında Faber-Castell ürünleriyle eğlenirken el becerilerini de geliştirecek olan çocuklar, atölye çalışması öncesinde müzeyi gezerek, mekânın masalsı dünyasıyla tanışacaklar.

Atölye Tarihleri ve isimleri: “Doğanın Bekçileri” Çevre bilinci, doğayı koruma ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenmeyi amaçlayan etkinlikler.

5 Kasım Cumartesi :Doğayı bez çantam ile koruyorum. (Tasarım atölyesi)
07 Kasım Pazartesi :Benim biricik dostlarım (Kukla atölyesi)-(Bayram 2. Günü)
12 Kasım Cumartesi: Ormanda yaşam pop-up resim. (Resim atölyesi)
19 Kasım Cumartesi:Deniz altındaki sihir (Resim-tasarım atölyesi)
26 Kasım Cumartesi: Ağaçlar konuşuyor (Kukla atölyesi)

Atölye çalışmaları müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti; tam bilet 8 TL, indirimli bilet 5 TL. İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeki “Faber-Castell ile Eğlenceli Cumartesi” atölyelerine katılmak için 0 216 359 45 50 – 51 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş kısa bir aradan sonra tekrar İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyirciler ile buluşuyor…

İbiş ve arkadaşları hem çok güldürecek hem de düşündürecek. Tarihten günümüze taşınan bu eğlenceli maceraya hazır mısınız?

Oyun Tarihleri: 5 Kasım Cumartesi/ 9 Kasım Çarşamba( Bayramın 4. Günü saat 13:00-14:00)/12 Kasım Cumartesi /19 Kasım Cumartesi / 26 Kasım Cumartesi

Saat: 14:00
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Atölye Ücreti: 15 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.)

Karagöz-Hacivat Kukla Yapım Atölyesi

Gölgenin kahramanları Karagöz ve Hacivat bu sefer ahşapla hayat buluyor. Her bir parçasını tek tek zımparalayıp , eklem yerlerinden tel ve boncuk yardımıyla birleştirecekleri bu tarihi kahramanlarımızı renklendirmek de bizlere düşüyor. Hayallerimiz ile yeniden yorumlanan Karagöz ve Hacivat geçmişten gelen bir dost olarak hayatımıza tekrar giriyor.

Etkinlik Tarihi : 8 Kasım Salı ( Bayrmanım 3. Günü)
Saat: 13:00-14:00
Atölye Ücreti: 25 TL’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.)

Seramik Atölyesi

Toprak her zaman insanın yakın dostu oldu. Geleceği toprağa dokunarak ellerimizle şekillendirdik. Kimi zaman araç, gereç yaptık, kimi zaman yuva yaptık içinde barındık. Şimdi çocuklar İstanbul Oyuncak Müzesi seramik atölyesinde kil ile birlikte düşlerini şekillendirecekler.

Etkinlik Tarihi:9 Kasım Çarşamba ( Bayramın 4. Günü)
Saat: 14:00-15:00
Yaş Grubu:4-9
Etkinlik Ücreti: 25 TL.’dir. (müze giriş ücreti dahildir).

Keşif Oyunumuza Sizlerde Katılın!

Çocuklar, Paleontolog Doktor Nuran Filoreau ile birlikte yaptıkları kazılar sırasında “Fosil nedir?”, “Neye benzer?”, “Nerede bulunur?”, “Fosil bize ne anlatır?” gibi soruların cevaplarını öğreniyorlar.

Çocuklar yaptıkları keşif kazısıyla kum havuzunun içerisinde ki fosilleri bulup, geçmiş ile günümüz arasında bağlantılar kuruyorlar. Küçük araştırmacılar bilim adamlarının yöntemleriyle hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar.

Çocuklarına bilimi, araştırmayı sevdirmek isteyen velilerin, bu çalışmaya katılmak için İstanbul Oyuncak Müzesi'ni arayıp kayıt için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Tarih: 13 Ekim Pazar
Saat: 11:00- 12:00
Yaş Grubu: 4-11 Yaş
Ücret: 25 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir).

İstanbul Oyuncak Müzesi sizleri illüzyon sanatı ile buluşturuyor…

Selim Başarır ve İstanbul Magic Academy illüzyonistleri tarafından gönüllü olarak sunulan İllüzyon Gösterileri, beşinci yılına girerken yine sürprizler ve yeniliklerle karşınızda…

Gösteri Tarihleri: 13 Kasım Pazar -20 Kasım Pazar
Saat:14:30
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri (Gösterimiz müze ziyaretçilerine ücretsizdir. )

Model Uçak Yapım Atölyesi

Atalar Model Uçakları’nın sahibi Gültekin Kalay tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasında önceden hazırlanmış uçak kitlerini bir araya getirip kendi maket uçağımızı yapacağız. “Model Uçak Atölyesi” ile yaratıcılığımız ve el becerilerimiz gelişirken çok eğleneceğiz.. Katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gültekin Kalay
Tarih: 20 Kasım Pazar
Saat: 13.00–14.00
Yaş Grubu : 6–14 yaş grubu için
Atölye Ücreti: 25 TL.’dir.( Müze giriş ücreti dahildir).

Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu"Dona Rosita'nın Dokunaklı Güldürüsü"

Yazan : F. G. Lorca
Yöneten : Emre Tandoğan
Kukla Tasarım : Çağrı Yılmaz, Güzin Cengiz, Arzu Güven
Oynayanlar : Emre Tandoğan, Elif Arman
Tarih: 27 Kasım Pazar
Saat: 14:30
Bilet Ücreti: 15 TL. ( Müze giriş ücreti dâhildir)
Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri

Anne-Çocuk Bez Bebek Yapım Atölye Çalışması

‘Hep böyle bir bebeğim olsun istemiştim!’‘Benimde böyle bir bebeğim vardı’.... Bu cümleleri kimbilir kaç kere kurdunuz. Şimdi çocukluk dostunuzla tekrar buluşmak için hazır mısınız? Üstelik bu kez en sevdiğiniz bebeğinizi siz yaratacaksınız!

Banu Kurt’un eğitmenliğinde gerçekleşecek olan Bez Bebek yapım atölyesinde hem çoçuğunuz ile güzel bir vakit geçirecek hem de içinizdeki çocukla tekrar buluşmanın keyfini yaşayacaksınız.

Atölye Tarihi: 27 Kasım Pazar
Saat:11:00-16:00 arası
Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri çocuklar ile annelerine yöneliktir.
Atölye Ücreti: 100 TL. +KDV’dir.( Müze giriş ücreti dahildir).

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

Birbirinden farklı, sevimli şekillerden oluşan tahta oyuncaklar çocuklardan ve büyüklerden ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece her Cumartesi-Pazar gerçekleşecek etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yasemin Sungur eşliğinde "KİTAP ile SOHBET"

İstanbul Oyuncak Müzesi her Salı saat 11.00-13.00 arası Yasemin Sungur’un düzenlediği ‘Kitap ile Sohbet’ e ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliğe kadın, erkek, genç, yaşlı dileyen herkes katılıyor. Bu sohbette yaşayan ve yaşamayan yazarların kitapları yaklaşık bir ay boyunca birlikte okunuyor, tartışılıyor ve zaman zaman yazarlar da davet ediliyor. Daha sonraki aylar yeni kitaplar okunuyor.

Etkinliğe katılmak ve kayıt yaptırmak için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni aramak yeterli.

Bilgi almak ve kayıt yaptırmak için:

Telefon : 0-216 359 45 50 – 51

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR