ÇOCUK EĞİTİMİ

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda "Islık Sever Max"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 07.03.2014 - Güncelleme : 14.07.2022

Istanbul Sehir Tiyatrolarinda Islik Sever Max

100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Islık Sever Max adlı yeni çocuk oyununu mart ayının ilk haftasında seyirciyle buluşturuyor.

Volker Ludwig ve Carsten Krüger’in yazdığı Kubilay Penbeklioğlu’nun yönettiği oyun, 8-9-15-16 Mart 2014 tarihlerinde Ümraniye Sahnesi’nde, 22-23-29 Mart 2014 tarihlerinde Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde…

Islık Sever Max, aile ve toplum içinde yer edinip birey olmaya çalışan bir çocuğun öyküsünü anlatıyor. Bir Alman ailesinde evde herkes birbiriyle ilgisiz ve kendi uğraşındadır. Evin küçük oğlu Max üzgündür, çünkü kimse onunla ilgilenmemekte, söz verdikleri halde onunla oyun oynamamaktadır. Babası, Max’in sallanan dişini çeker. Artık ıslık çalamayacağından korkan Max, çekilen dişin bıraktığı o boşluktan “korkunç” bir ses çıkarır. Uğradığı haksızlık ve kötülüklere karşı kendini koruyabilmek için bu sesi kullanmaya karar verir.

Çevirisini Meriç Gök’ün, dramaturjisini Dilek Tekintaş’ın, koreografisini Yasemin Gezgin’in, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, efekt tasarımını metin Taşkıran’ın yaptığı oyunda; Ceylan Çete, Emrah Can Yaylı, İrem Erkaya, Nurdan Kalınağa, Ozan Tura, Özgür Dağ, Tankut Yıldız rol alıyor.

Oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklar seyredebilir…

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR