ÇOCUK EĞİTİMİ

“Küçük Cadı Melis Tatilde” Raflardaki Yerini Aldı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.05.2018 - Güncelleme : 14.07.2022

Küçük Cadı Melis Tatilde Raflardaki Yerini Aldı

Çocukların sihirli dünyasına rehberlik eden kitap, "Küçük Cadı Melis Tatilde" raflardaki yerini aldı.

Küçük Cadı Melis” serisinin ikinci kitabı

Yazar Fatma Meriç Demirel’in hayal gücünü yalın ve akıcı bir dille çocuklarla paylaştığı “Küçük Cadı Melis Tatilde”son sayfasına kadar çocukların ellerinden bırakamayacağı bir kitap.

Büyükada’daki yaz kampında geçen hikâye, Aketya gezegeninden Dünya’ya gelen ve sihirli güçlerini gizlemek zorunda olan Melis’in eğlenceli bir kamp hayali kurmasını, okul arkadaşlarıyla birlikte heyecan dolu bir maceranın ortasında kalmasını, anlatıyor.

Anne ve babalarından uzaktaki çocukların doğru kararı aramasını ve o kararı uygulayacak cesareti göstermesini konu alan kitap, 125 yıl sürecek bir uykudan kurtulmak için sihirli güçlerini kullanmama kuralını bozmasını anlatıyor.

Kitap Hakkında Ne Dediler:

“…Günümüz çocuklarına sorarsanız her şeyi bilmektedirler ve kitap okumaya gereksinimleri yoktur. Bana sorarsanız bu kitabı alın ve onun kitaplığına koyun. Bugün okumasa bile mutlaka bir gün okuyacaktır. Göreceksiniz er veya geç onu okuyacak ve dünyası değişecek…”

Cihat Şener, Eğitimci

Kitap Hakkında:

125 yıl süren bir uykudan uyanmıştı. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamıştı. Kamptaki Deniz’in yerine geçecekti. Üstelik Deniz’in anne ve babası bunu hiç bilemeyecek, onu çocukları sanıp sevmeye devam edeceklerdi. Ama beni ve sihirli güçlerimi hesaba katmamıştı.

Ben Melis. Bu yaz bir kamptaydım. Okul arkadaşlarım ve öğretmenlerim de vardı. Aslında gitmeyi hiç istemedim ama iyi ki gitmişim. Çünkü çooook heyecanlı günler yaşadık…

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR