ÇOCUK EĞİTİMİ

Ödüllü Kitap "Düşlerin Peşindeki Çocuk" Raflarda!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 09.12.2016 - Güncelleme : 15.07.2022

 Düşlerin Peşindeki Çocuk

Masalla romanın iç içe geçtiği, çocukların öteki kavramına karşı farkındalıklarını arttıran "Düşlerin Peşindeki Çocuk" minik okurların merak duygusunu da besliyor!

Ödüllü Kitap Raflarda!

Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından 2015 Çocuk Romanı Ödülü almaya hak kazanan Koray Avcı Çakman’ın Düşlerin Peşindeki Çocuk adlı romanı raflardaki yerini aldı!

Yazdığı eserlerle çocuk edebiyatı alanında pek çok ödüle değer görülen Koray Avcı Çakman, Düşlerin Peşindeki Çocuk ile okurlarını masalsı bir serüvene davet ediyor.

Bir bacağı aksak olduğu için kendisine “Ördekayak” adını veren bir çocuğun kendini ve dünyayı keşfetme heyecanına tanık olduğumuz kitapta, bize Ördekayak’ın büyükannesinin anlattığı masallar da eşlik ediyor.

Düşlerin Peşindeki Çocuk Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

Kendini ve dünyayı keşfetmeye çalışan bir çocuğun masalsı serüveni...

Kitabın Konusu:

Ördekayak çok sevdiği büyükannesine haber vermeden, önce kayıp masalın, ardından da düşlerinin peşine düşer ve Altın Göl’ü aramaya çıkar. Bu yolculukta köpeği Geveze de ona eşlik etmektedir. İki kafadarı, Altın Göl’ün yolunda birçok macera beklemektedir.

Ördekayak sepetçiden yalnızca sepet örmeyi, Çömlekel’den yalnızca çömlek yapmayı, ahşap ustasından ahşap oymayı, iplikçiden iplik boyamayı öğrenmekle kalmaz. Kamışlar yapılan işe özeni, çömlekler dikkatle yapılan işin güzelliğini, ahşap oymacılığı sabrı anlatır ona…

Bu yolculuk bir anlamda Ördekayak’ın kendini ve dünyayı keşfetme serüvenidir ve orada aradığı pek çok sorunun yanıtını bulur.

Acaba Ördekayak, Falanca Efendi’nin Filanca kızının derdine derman olabilecek midir?

Çömlekel’in, kilimlerin ve Altın Göl’ün sırrı nedir?

İplikleri sabrın ve azmin rengine boyayan iplikçi, düşleri ne renge boyar?

Yalnız peşine düşülen düşler mi gerçekleşir?

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR