ÇOCUK EĞİTİMİ

Tavşancan ile Faresu'dan 3 Yeni Macera

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.12.2016 - Güncelleme : 15.07.2022

Tavşancan ile Faresu Serisi

Eğlenceli, mizah dolu bir hikâyelerin yer aldığı kitapların resimleri de çocuklara görsel bir şölen sunuyor.

Tavşancan ile Faresu serisinin balonlar, köpükler, oyuncaklar ve gerçek dostluk üzerine tatlı ve eğlenceli hikayelerini anlatan 3 yeni kitabını çocuğunuza yeni yıla girerken hediye edebilirsiniz!

hep kitap’ın NEŞELİ KAHRAMANLARI TAVŞANCAN ile FARESU’DAN 3 YENİ MACERA!

Axel Scheffler’in yazıp resimlediği “Tavşancan ile Faresu” dizisinden 3 yeni macera, hep kitap etiketiyle 9 Aralık’ta raflardaki yerini aldı. Okul öncesi dönemdeki çocuklara seslenen Tavşancan ile Faresu’nun maceralarında, çocukların dünyasına özgü konular ele alınıyor.

Önceki ay ise 4 kitapla çocuklara ulaşan Tavşancan ile Faresu dizisinde; Tavşancan ile Faresu dizisinde; arkadaşlık, paylaşma, sorunlara çözüm bulma temaları öne çıkıyor.

The Guardian’ın “İç rahatlatan, mizah dolu bir hikâye” olarak tanımladığı kitapların resimleri de çocuklara görsel bir şölen sunuyor. Berrak İdiman tarafından Türkçeleştirilen dizi, şimdilik 7 kitaptan oluşuyor.

İşte Tavşancan ile Faresu'nun Yeni Serisinin Konuları:

Yazan, resimleyen: Axel Scheffler

Çeviren: Berrak İdiman

Tavşancan ile Faresudan 3 Yeni Macera

Tavşancan ile Faresu Büyük Balon

Tavşancan büyük balonuyla çok gurur duyar! Ama yanlışlıkla elinden kaçırınca balonu patlar ve Tavşancan çok üzülür. Neyse ki Faresu’nun aklına güzel bir fikir gelir ve Tavşancan yeniden güler! Balonları ve köpükleri seven herkes için tatlı bir hikâye...

Tavşancan ile Faresu Büyük Balon

Tavşancan ile Faresu Uyku Vakti Kurbağası

Faresu Tavşancan’ın evine yatıya gelir ama tam uyuyacakları sırada Faresu en sevdiği oyuncağı getirmediğini fark eder! Çok sevdiği bir oyuncağı olan herkesin kendinden bir şeyler bulacağı güzel bir hikâye...

Tavşancan ile Faresu Büyük Balon

Tavşancan ile Faresu Yeni Arkadaş

Tavşancan yeni bir arkadaş edinince Faresu kendini dışlanmış hisseder. Aman Tanrım, zavallı Faresu! Ama dondurma almaya gittiklerinde Tavşancan, Faresu ve Benek büyük bir sürprizle karşılaşırlar. Gerçek arkadaşlığın ne demek olduğunu anlatan eğlenceli bir hikâye...

Tavşancan ile Faresu Büyük Balon

Yazar Axel Scheffler Kimdir?

1957 yılında Hamburg’da doğan Axel Scheffler, 1982’de İngiltere’ye taşındı. Bart Sanat Akademisi’nde öğrenim gördü. Scheffler, uluslararası başarıya elliden fazla dile çevrilen ve yıllardır çoksatanlar listesinden düşmeyen Julia Donaldson’ın The Gruffalo kitabını resimledikten sonra ulaştı.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR