ÇOCUK EĞİTİMİ

Usta Kalem Erdal Çakıcıoğlu'ndan Çocuklara 3 Hediye

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.02.2019 - Güncelleme : 14.07.2022

Usta Kalem Erdal Çakıcıoğlundan Çocuklara 3 Hediye

Türk Edebiyatı'na sayısız eser veren usta kalem Erdal Çakıcıoğlu bu sefer minik kitapseverleri sevindirdi.

Okulların en sevdiği konuk yazarlardan Eğitimci-Yazar Erdal Çakıcıoğlu'nun Yayfen Çocuk'tan çıkan "Küçük Mücit", "Çılgın Bahçıvan", "Can Öğretmenim" adlı kitap setleri minik okurlarına kavuşmayı bekliyor!

Türk Edebiyatı'nın yanı sıra, çocuk ve gençlik edebiyatı türlerinde verdiği eserlerle de adından söz ettiren Erdal Çakıcoğlu şimdi de 3 harika hikaye setiyle minik kitapseverlerin karşısına çıkıyor.

Çocuğunuza, Torununuza Verebileceğiniz En Güzel Hediye:"Küçük Mücit", "Çılgın Bahçıvan", "Can Öğretmenim"

Erdal Çakıcıoğlu, çocuklara yönelik eser yazmanın önemine dair bakın neler söylüyor:

"Çocuklara yönelik kitap hazırlarken, hem anne baba gözüyle -aynı zamanda anne babayız çünkü- hem eğitimci gözüyle hem de çocuğun gözüyle bakmaya çalışıyoruz her şeye. Bu nedenle, çocuk edebiyatında eser üretmek gerçekten çok zor. Kolay kolay da kimsenin cesaret edip gireceği bir alan değil. Anlatıma çok dikkat etmek gerekiyor. Seçtiğiniz konudan, yazdığınız kelimeye kadar her şey çok önemli. Aynı zamanda yazdıklarınız hem eğlendirici hem de öğretici olmalı. Ben bir çocuk öyküsü dizisini hazırladığım sürede rahatlıkla iki roman yazabilirim."

Usta Kalem Erdal Çakıcıoğlundan Çocuklara 3 Hediye

Eğitimci-Yazar Erdal Çakıcıoğlu'nun bu sürükleyici hikaye setlerini tüm kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Usta Kalem Erdal Çakıcıoğlundan Çocuklara 3 Hediye

Çeyrek asra aşkın yazarlık hayatında çocuk ve ilk gençlik edebiyatına katkılarıyla da öne çıkan Türk Edebiyatının usta kalemi Erdal Çakıcıoğlu, büyük-küçük herkese bakın neler salık veriyor:

"Düşünün… Hayal kurun. Yazın, çizin, söyleyin, oynayın, oynatın. Yaşatın bizi kendinizle birlikte, çağlar ötesine taşıyın. Üretin, ürettiklerinizle doldurun size, bilgi ve bilince aç beyinlerimizi, doyurun.

Taşıyın bizi de kendinizle birlikte zaman ötesine… Hayal dünyamızı genişletin. Dik durmayı, onurlu yaşamayı, sevmeyi, ille de sevmeyi öğretin. Siz farklısınız çünkü, siz sanatçısınız. Öncüsüsünüz zamanımızın ve tüm zamanların…

Sizi hayal kurmaya çağırıyorum…"

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR