ÇOCUK EĞİTİMİ

Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Özel Sanat Atölyeleri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.01.2014 - Güncelleme : 14.07.2022
Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Özel Sanat Atölyeleri

Mixer okulların yarıyıl tatilinde olduğu 24 0cak-10 Şubat tarihleri için 7-12 yaş çocuklara yönelik bilgilendirici ve eğlenceli çağdaş sanat atölyeleri planladı.

.

Atölye Etkinliği Ne Zaman Yapılacak?

Hafta içi her gün olacak atölyeler, ilk hafta 11:00-13:00 saatleri arasında ve ikinci hafta 14:00-16:00 saatleri arasında olacak.

Mixer Çocuk Öğrenme Programları, Yarıyıl Sanat Atölyeleri ve Sanata Bakma Atölyesi olmak üzere iki başlıkta toplanıyor.


Mixer Çocuklar için Sanata Bakma Atölyesi Nedir?
Sanat galerisi ne demektir? Sergi nedir? Sanatçı kimdir? Bir sanat eseriyle karşılaştığımızda kendimize soracağımız sorular neler olmalıdır? Sanata eleştirel bakma nasıl olur? Bir eseri beş duyumuzla keşfe çıkmamız mümkün müdür?

Hangi Günler, Hangi Atölye Etkinleri Var?

Pazartesi günleri “Benim Hikayem Benim Kitabım”, salı günleri Renklerin ve Şekillerin Şarkısı”, çarşamba günleri “Kendi Bez Çantamı Tasarlıyorum”, perşembe günleri “Hareketli Kareler: Stop Motion” ve cuma günleri “Ben Bir Sanat Eseriyim!” atölyeleri yer alacak.

Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Özel Sanat Atölyeleri

Çocuklar Neler Öğrenecek?

Atölyeler süresince çocuklar kitap yapımı, grafik notasyonla doğaçlama müzik, stencil/baskı, stop-motion ve performans gibi farklı yöntemler kullanarak çağdaş sanatı deneyimleme fırsatı elde edecekler.

Çocuklar, bu atölye çalışmalarında çağdaş sanattaki farklı tekniklerle tanışacak ve ürettikleri eserleri program sonunda yanlarında götürebilecekler. Eğitim programı 9 Şubat Pazar günü bütün ailelerin davetli olacağı ve minik sanatseverlerin eserlerinin sergileneceği bir sergi ile son bulacak.

Çocuklar eğitmenleriyle beraber sanat değerlendirme ve eleştirel bakma aktivitesine katılarak bir sanat eseriyle karşılaştıklarında ona nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğrenecekler. Atölye, küçük sanatseverlerin bu adımda tartışılan duygu ve düşünceleri çeşitli malzemeler kullanarak bireysel bir sanat eserine dönüştürmesiyle sonlanacak.

Atölye Programı ve Detaylı Bilgi:
Benim Hikayem Benim Kitabım

27 Ocak Pazartesi 11:00-13:00
3 Şubat Pazartesi 14:00-16:00

İki saatlik atölye süresince çocuklar, karakterlerini kendileri belirledikleri bir hikaye yazacak ve atölyede öğrendikleri kitap yapım teknikleriyle farklı malzemeler kullanarak hayal dünyalarını resimli bir kitap haline getirecekler.

Renklerin ve Şekillerin Şarkısı

28 Ocak Salı 11:00-13:00
4 Şubat Salı 14:00-16:00

Sol anahtarı ve notalar yerine renkler ve şekillerin kullanıldığı grafik notasyonla çocuklar, getirdikleri veya Mixer’de bulunan enstrümanlarla kendi doğaçlama şarkılarını üretecekler. Görsellik ve ses arasındaki ilişkiyi farklı bir boyuta taşıyan atölyede çocuklar, aynı zamanda çağdaş sanatta sesin ön planda olduğu eserlerle tanışacaklar. Atölye çocukların üreteceği ses ve performansın video kaydı ile son bulacak.

Kendi Bez Çantamı Tasarlıyorum

29 Ocak Çarşamba 11:00-13:00
5 Şubat Çarşamba 14:00-16:00

Çocuklar sokak sanatının popüler örnekleri ile tanışırken aynı zamanda graffiti ve stencil yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olacaklar. Atölyenin sonunda çocuklar bu bilgiler ışığında kartondan makasla keserek hazırlayacakları kalıpları çeşitli baskı yöntemleriyle Mixer’in bez çantalarına uygulayarak kendi tasarladıkları bir eşyayı kullanma ayrıcalığına sahip olacaklar.

Hareketli Kareler: Stop Motion

30 Ocak Perşembe 11:00-13:00
6 Şubat Perşembe 14:00-16:00

Bu eğlenceli atölyede çocuklar stop motion tekniği ile tanışacak ve bu teknikle yapılan eserler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Atölye çocukların kendi yazdığı bir senaryoyu stop motion tekniğiyle bir videoya dönüştürmesiyle son bulacak.

Ben Bir Sanat Eseriyim!

31 Ocak 11:00-13:00
7 Şubat 14:00-16:00

Çocuklar bu atölyede bedenlerinin ve hareketlerinin çevreyle olan ilişkilerini inceleyecekler. Atölye süresince performans sanatını yakından tanıyacak olan çocukların üreteceği eserler videoya alınıp sergilenecek.

Ücreti Ne Kadar?

Her bir atölyenin ücreti 50 TL olup 5 atölyenin hepsine kayıt yaptırılması durumunda sertifika verilecek ve toplam eğitim ücreti 200TL olacaktır.

Katılım 10 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

Eğitmen Naz Cuguoğlu Kimdir?

Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu ve aynı departmanda yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Çocukların duygusal ve psikolojik gelişimiyle ilgilenen Cuguoğlu aynı zamanda yarı zamanlı olarak psikolojik danışmanlık ve sanat terapisi uygulama süreçlerinde yer alıyor.

Mixer Sanat Nerede?

Adres: Boğazkesen Cad. No:45 Bodrum Kat Tophane/İstanbul Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: 0212 243 54 43
Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR