ÇOCUK EĞİTİMİ

"Yaşanabilir Bir Dünyayı Resmediyorum" Yarışması

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 18.02.2013 - Güncelleme : 14.07.2022
Yaşanabilir Bir Dünyayı Resmediyorum Yarışması

Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi ve Sapanca Doğa Parkı'nın düzenlediği "Yaşanabilir Bir Dünyayı Resmediyorum" konulu resim yarışmasına başvurular başladı.

Yarışmaya Türkiye genelinde ilkokulların 3. ve 4. sınıf, ortaokulların 5. 6. 7. 8. sınıf ve liselerin 9. 10. 11. 12. sınıflarında eğitim ve öğretim gören öğrenciler katılabiliyor.

Yarışmada dereceye ilk 250 eser, Ankara Port Art Sanat Galerisi’nde 5 - 27 Ekim 2013 tarihleri arasında sergilencek ve eserlerin yer aldığı sergi kataloğu da yayınlanacak.

Yarışmada ödül kazanan öğrenciler, İstanbul’da kültür ve müze gezileri ile ressam ve öğretim üyesi Prof. Balkan Naci İslimyeli yönetimindeki resim atölyesine de katılacaklar.

Ödül kazanan öğrencileri ayrıca, sanatsal faaliyetlere de katılabilecekleri Sapanca'da bir tatil bekliyor. Öğrencinin bir refekatçisiyle birlikte ulaşım, konaklama ve yeme-içme masrafları Doğapark tarafından karşılanacak.

Malzeme seçiminin serbest olarak belirlendiği yarışmaya, daha önce benzer yarışmaya girmemiş, 35×50 cm ebadında resim kağıdına yapılmış eserler kabul ediliyor.

Resimlerin arka yüzünün sağ üst köşesine öğrencinin; Adı ve Soyadı, Doğum Tarihi, Okulunun Adı, Sınıfı ve Numarası, Okulunun Telefon Numarası yazılması da zorunlu.

Yarışma için resimlerin öğrenciler tarafından okul müdürlüklerine teslim edilmesi, okul müdürlüklerinin toplanan resimleri, 15 Nisan 2013 tarihine dek elden ya da kargo ile şu adrese göndermesi gerekiyor:

Başvuru adresi: Port-Art Sanat Galerisi, Portakal Çiçeği Rezidansı, Aziziye Mah. Pak Sok. No:1 Portakal Çiçeği Vadisi, Aşağı Ayrancı,

Çankaya / Ankara
Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR